ПСК "Черно море" с рекордно количество медали в турнира "Голямо великденско гмуркане" (снимки)

27.04.2015 / 12:41 1

Плувците на ПСК "Черно море" завоюваха рекордно количество медали – 48, по време на шестото издание на турнира "Голямо великденско гмуркане", който се проведе през уикенда на басейн "Юлиян Русев", Плувен комплекс "Приморски". 439 състезатели, разделени в 5 възрасти, си оспорваха отличията в надпреварата.

Организатор на турнира е клуб по плувни спортове КПС „Черно Море” съвместно с община Варна чрез дирекция „Образование, младежки дейности и спорт” и Общински плувен комплекс „Приморски”. Класиралите се на първите три места получиха медали и грамоти, а комплексният победител в петте дисциплини – купа.

В първия състезателен ден суперталантът на ПСК "Черно море" Емилиан Еленков ликува с шампионски трофей при момчетата в дисциплината 100 м бътерфлай. Той е златен и на 100 м гръб, както и на 100 м бруст. Еленков зае първо място на почетната стълбичка и на 100 м свободен стил, както и на 200 м съчетано плуване. Медалисти за ПСК "Черно море" при юношите старша възраст са - Тихомир Тодоров (злато - 100 м бътерфлай, сребро - 100 м бруст; злато - 100 м свободен стил, злато - 400 м съчетано плуване); Христо Христов (злато-100 м бруст, 100 м свободен стил -
сребро). При девойките старша Павлина Тодорова е първа на 100 м бруст, Мина Славчева също е № 1 на 100 м свободен стил. Йоанна Керязова пък бе най-добра в дисциплината 100 м гръб.

В битката за медали в младшата възраст при девойките Стилина Иванова бе безапелационна и прегърна шампионска титла на 100 м гръб, а съотборникчката й Рафаела Татарова завърши втора. Иванова е сребърна на 100 м свободен стил и бронзова на 400 м съчетано плуване. В младшата, но при силния пол № 1 на 100 м гръб стана Благовест Тородоров. Той е бронзов на 100 м бруст, както, на 100 м свободен стил и сребърен на 400 м съчетано плуване.
В класирането при жените Богослава Дянкова разби конкуренцията на 100 м бътерфлай и се окичи със злато, а Бояна Кирчева завоюва сребърно отличие. Дянкова има още злато на 100 м гръб, сребро - на 100 м свободен стил. Кирчева взе злато в същия стил. Тя е шампионка на 100 м бруст, както и на 400 м съчетано плуване. В класирането при мъжете хегемонията за ПСК "Черно море" в дисциплината 100 м бътерфлай бе пълна. Трите медала спечелиха Виктор Николов - злато, Александър Пенев-сребро и Арсений Бекетов-бронз. На 100 м гръб лидер е Никола Петров,
следван от Данил Попов и Арсений Бекетов. Пенев е сребърен на 100 м бруст, а Николов ликува с титла. Черноморци бяха блестящи и на 100 м свободен стил, където също обраха медалите. На почетната стълбичка се качиха Данил Попов, Виктор Николов и Явор Цонев. Арсений Бекетов е № 1 на 400 м съчетано плуване.
При момчетата Валентин Филипов стана трети на 50 м гръб. Даниел Раю е втори на 100 м бруст, а Виктор Желев стана трети. При момичетата Ева Вълева се окичи със злато в дисципланата 50 м свободен стил.