Бакари блесна с 4 гола в двустранната игра на Черно море

04.07.2015 / 14:08 0

10 гола бяха отбелязани във втората учебна игра на моряците от лятната подготовка, която се проведе на стадион „Младост“ във Варна. Наставникът на тима Никола Спасов раздели играчите на два отбора – „жълти“ и „черни“, като при първите бяха по-голямата част от основните футболисти. Те спечелиха с 6:4.

Още в 4-ата минута Бекир Расим откри резултата за „черните“ след отлично изпълнен пряк свободен удар. Последваха няколко пропуска на Бакари, който обаче в 30-ата минута изравни след асистенция на Вилян Бижев, а в 42-ата Симеон Райков разтресе с бомбен шут напречната греда.

Веднага след почивката в игра се появиха каращият проби Богдан Атанасов и юношата Александър Йовчев, а Живко Петков отново изведе „черните“ напред. В ответната атака обаче Бакари възстанови равенството. Статуквото се запази след нелеп автогол и попадение на Бижев, което доведе нещата до 3:3. В 66-ата минута Петков се разписа за втори път, а 5 минути по късно Буркхард направи 4:4 след ефектен удар от въздуха в обратния ъгъл. В 76-ата мин Бакари оформи своя хеттрик, а малко след това фиксира и крайното 6:4 за „жълтите“ след самостоятелен пробив.

„Жълти“ – „Черни“ 6:4

„Жълти”: Георги Китанов, Стефан Станчев, Тодор Паланков, Мамуту Кулибали, Марк Клок, Марчин Буркхард, Мехди Бурабия, Матиас Курьор, Симеон Райков, Вилян Бижев, Бакари

„Черни“: Александър Чанович, Мартин Костадинов, Георги Гушлев, Стефан Иванов, Даниел Георгиев, Бекир Расим, Себастиан Ернандес, Хуан Мануел Вареа, Андреас Васев, Живко Петков, Илиян Неделчев