Берое – черна котка за Черно море този сезон!

03.05.2016 / 15:30 0

Отборът на Берое е черна котка за Черно море този сезон. Преди двубоя в петък варненци нямат победа над този съперник в четири мача, три от които в „А“ група.

Първият сблъсък между двата отбора в първенството завърши 1:1 под Аязмото. Атанас Зехиров изведе домакините напред с майсторски удар от фаул в 42-рата минута, а Живко Петков изравни в 61-вата. Последва победа за Берое с 3:0 на „Тича“, с което заралии прекъснаха черната серия от близо 15 години без успех във Варна. Точни за трите точки бяха Неманя Милисавлевич (28), Том (58) и Иса (90). Преломен момент в мача се оказаха двата пропуска за домакините при 0:1, като Стенио уцели и греда.

През декември миналата година противниците се срещнаха на ¼-финал за купата в Стара Загора. Редовното време завърши 0:0, а при дузпите Берое спечели с 5:3 и продължи, склед като фатален пропуск от бялата точка направи Марчин Буркхардт.

Тази пролет отново бе записано нулево равенство в града на липите, но в „А“ група. Варненци изиграха тактически правилно двубоя, въпреки че още в 34-ата минута останаха с 10 души, след като Бакари бе изгонен пресилено с втори жълт картон.