Браво! Нов успех в биатлона! Краси Анев със сребро в преследването на европейското

01.02.2015 / 15:18 3

Българинът Красимир Анев спечели сребърен медал в преследването на 12.5 километра на Европейското първенство по биатлон в Отепя (Естония). Анев допусна три грешки в четирите си стрелби и измина дистанцията за 34:05.4 минути. Другият българин Владимир Илиев се нареди 11-и с шест грешки и време от 35:09.4 минути, пише "Спортал".

Отличието на Анев е второ за България от шампионата на Европа, след като Владимир Илиев спечели бронзов медал в индивидуалния старт на 20 километра. Победител стана Алексей Слепов (Русия), който триумфира и в спринта. Той също направи три пробива на огневия рубеж и финишира за 33:21.0 минути. Анев е втори на 44.3 секунди, а бронзовото отличие завоюва Антон Бабиков (Русия) с четири грешки и пасив от 50.7 секунди.

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!