Черно море-БАСК стартира с победа във Висшата лига

20.10.2014 / 14:55 0

Волейболният отбор на Черно море-БАСК започна с победа новия сезон във Висшата лига, след като в последен мач от първи кръг се наложи трудно с 3:1 (16:25, 30:28, 25:17, 26:24) като гост на Раковски-1964 (Севлиево). Развръзката на мача, като че ли бе във втората част, когато домакините имаха преднина от 19:15, но не успяха да се възползват и варненци изравниха при 22:22, а след това и първи стигнаха до геймбол при 23:24. Краят на тази част бе доста вълнуващ, като в крайна сметка Черно море изравни след 30:28. В третия гейм домакините отново започнаха силно и бързо поведоха с 3:0 и в последствие с 5:1. Това обаче не отказа гостите, които изравниха при 13:13, а след това и направиха пълен обрат в геймовете след 25:17. С аванс от два гейма, варненци успяха да спечелят и четвъртия, макар че домакините от Раковски-1964 не се предадоха до последно.

В следващия кръг на 24 октомври Черно море-БАСК гостува на Славия (София) от 18:00 ч, а ден по-късно Раковски-1964 е гост на Звездец (Горна Малина) от 17:00 ч.