Черно море на финал на „Балчик къп“ след минимална победа над Балкан

09.02.2016 / 15:49 1

Отборът на Черно море победи с 1:0 четвъртодивизионния Балкан (Ботевград) във втория си мач от „Балчик къп“ на терен 2 в Албена и се класира за финала на турнира. Единствения гол вкара Симеон Райков директно от корнер в 33-ата минута. Райков завъртя фалцово топката, тя рикошира в далечната греда и тупна зад голлинията.

Очаквано, Никола Спасов заложи на експериментален състав.

На вратата пази Александър Чанович, десен бек игра Мартин Костадинов, а ляв – Илиян Неделчев. Като централни защитници действаха Живко Петков и капитанът на набор 99 Емил Янчев, Тодор Паланков, Иван Маркович и Иван Вълчанов бяха в средата на терена, а напред атакуваха Андреас Васев, Валентин Йосков и Симеон Райков. Към края влязоха още трима юноши - вратарят Иван Дюлгеров, Касабов и Томбак.

„Моряците“ имаха превъзходство, като освен гола се запомниха още три удара на Райков, които не намериха целта. В 52-рата минута пък защитник на гостите, които играят в четвърта източна дивизия на Софийска област, предотврати гол след удар на Паланков. Шест минути по-късно Балкан отправи сериозен шут – от фаул на Редовски, но Чанович изби.

В 72-рата минута отново Чанович спаси вратата си, а 6 минути по-късно Балкан уцели греда. В 82-рата минута мощен удар на Паланков бе избит от вратаря, а в последните секунди Йосков пропусна да покачи резултата.

Жълти картони от „моряците“ получиха Райков, Йосков и Петков.

В петък Черно море играе последния си мач от групата с Интер (Плачидол) от 14 часа в Албена. В друг двубой от групата днес Дунав и Интер завършиха 1:1. Преди последните срещи Черно море има 6 точки, Балкан - 3, а Дунав и Интер - по 1.

Утре подопечните на Никола Спасов ще срещнат Добруджа от 14,30 часа в проверка на стадион „Младост“.