Черно море отново се оказа кошмар за Левски и изхвърли "сините" от турнира за Купата след драма на "Герена"

26.10.2016 / 21:36 12

Снимка: "Спортал"

Черно море отново се превърна в кошмар за Левски в турнира за Купата на България по футбол. Година и половина след като спечелиха финала в Бургас, тази вечер варненци биха "сините" на 1/8-финал с 3:2 след продължения като гости на стадион "Георги Аспарухов". В много драматичен двубой от 120 минути "зелено-белите" спечелиха с 3:2 и нанесоха първа загуба на 26-кратните шампиони през този сезон.

Тимът на Георги Иванов поведе с две попадения на Александър Цветков (3) и Бакари (31), но Бабатунде Адениджи (62) и Димитър Пиргов (79) възстановиха равенството, а Божидар Краев изпусна в 85-ата минута сам срещу Пржемисъл Коварж. В 101-ата минута Цветков с красив гол донесе победата на гостите.

Варненци започнаха отлично срещата, като в третата минута Александър Цветков бе оставен непокрит и даде аванс на "моряците". "Сините" веднага започнаха да търсят равенството, но силен удар на Бурабия мина покрай вратата в 15-ата минута, а Аниете пропусна в 17-ата минута, когато не уцели вратата от 11 метра. Адениджи удари лявата греда на Коварж след хубава атака с Нар в 29-ата минута, а 120 секунди по-късно Бакари удвои. Нападателят се възползва от колективна грешка на Прохазка, Пиргов и Сандберг, като избяха 40 метра с топката, след което с хубав изстрел вкара за втори път топката в мрежата на Йоргачевич.

Последваха два страхотни пропуска на Адениджи, който прати топката в аут първо в 34-ата минута, а след това в 37-ата минута. Натискът на столичани продължи, но гол до почивката не падна. Втората част започна с една промяна за гостите. Бакари остана в съблекалнята, а Кузма влезе на негово място.

"Сините" изпитваха трудности, тъй като гостите бяха по-добре групирани първите минути след почивката. Краев влезе на мястото на Прохазка в 57-ата минута, а в 61-ата минута Коварж с отличен рефлекс спря Аниете. Вратарят изби в ъглов удар, а след него трябваше да парира удар на Пиргов с глава.

В 62-ата минута Адениджи с малко късмет намали. Бурабия стреля, топката рикошира в защитник на "моряците" и попадна в Адениджи, който вкара своя втори гол в турнира за Купата на България.

Деса замени Сашо Александров в 69-ата минута, докато играчите на Черно море изнесоха играта по-далеч от своята врата. Цветков стреля извън вратата в 75-ата минута, а три минути по-късно Минев бе близо до гол. Капитанът на домакините се възползва от грешка на Коварж, който обаче поправи грешката си и с отличен рефлекс изби в корнер. След центрирането обаче, чехът излезе лошо, а топката попадна в Пиргов, който стреля към вратата. Там Михаил Венков се опита да спре топката, но сбърка и тя влезе във вратата за 2:2 в 79-ата минута.

Последва още по-силен натиск в следващите минути за домакините, но първо Адениджи в 82-ата минута бе спрян от Коварж, който направо хипнотизира Краев в 85-ата минута. Младокът бе изведен сам срещу него, но пропусна, след като вратарят изби с една ръка в ъглов удар.

Аниете и Бурабия също пробваха удари в оставащите минути.

Даниел Георгиев влезе на мястото на Коконов от първата минута на продълженията, а домакините търсеха пълен обрат, но Деса на два пъти сбърка.
В 101-ата минута нова скандална грешка в центъра на синята защита шокира "Герена". Кузма надскочи Пиргов с глава, а Сандберг изпусна Цветков, който с красив удар прехвърли Боян Йоргачевич, като даде нов аванс на гостите.

Иванов пусна Траян Траянов на мястото на Секо, за да подсили още повече защитата, а Левски имаше възможност в 113-ата минута. Краев стреля силно, но Коварж спаси. Вратарят три минути по-късно контузи Краев при поредното си излизане, за да избие центриране отдясно.

Двубоят е дебютен за Елин Топузаков, начало на "сините", който е оставил на пейката Божидар Краев. На негово място титуляр е Мехди Бурабия.

Георги Иванов - Гонзо се завръща за първи път на "Герена" след напускането си през май.