Черно море си тръгна с 3 точки от Пловдив

24.04.2015 / 21:54 2

Черно море продължи успешната си серия в последно време срещу Локомотив Пловдив. В мач от 27-ия кръг на А група моряците победиха с 1:0 на „Лаута“. Единственото попадение в Пловдив отбеляза Иван Коконов. Това бе пети успех за варненци срещу Локомотив в последните 6 мача между двата отбора.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, като най-чистото положение пропиляха моряците. В 28-ата минута при бърза контраатака Бакари изведе централния нападател Живко Петков, който напредна отдясно и стреля по диагонала, но топката срещна страничната греда. Възпитаниците на Никола Спасов започнаха по-прибрано, но с напредване на времето определено заиграха по-добре от домакините, а атаките им бяха по-скоростни и по-опасни.

В 55-ата минута Живко Петков направи нов сериозен пропуск. Той се измъкна от засадата, но стреля несериозно, опитвайки се да прехвърли вратаря Теодор Скорчев, който успя да избие. Последваха две последователни спасявания на Александър Чанович, първо след удар от фаул на Мартин Камбуров, а след това и при добавка на Янко Сандански. В крайна сметка в 68-ата минута Черно море откри резултата. След дълъг пас от половината на варненци Живко Петков продължи с глава към Иван Коконов, който елегантно преодоля Теодор Скорчев за 0:1. До края с разумна игра в защита моряците удържаха аванса си.

Локомотив Пд – Черно море 0:1

Голмайстор: Коконов (68)

Локомотив Пд: Скорчев, Р. Димитров (65 – Горанов), Сандански, Сечков, Илиев, Траянов, Бурабиа, Карагарен (74 – Кики), Ласимант, Делев, Камбуров

Черно море: Чанович (61 – Николов), Станчев (46 – Клок), Котев, Ж. Атанасов, Кулибали (78 – Сталев), Паланков, Д. Георгиев, Бакари, Божилов, Коконов, Ж. Петков

Съдия: Ангел Ангелов

Жълти картони: Сандански, Траянов (Л); Божилов, Ж. Петков, Ж. Атанасов, Бакари, Николов (Ч)