Черно море сложи тройка на Балчик (снимки)

01.07.2015 / 19:23 2

Без да се напрягат, футболистите на Черно море победиха втория в Североизточната "В" група Черноморец (Балчик) с 3:0 в контрола на стадион "Младост", играна пред повече от 200 зрители.

Резултатът откри Симеон Райков в 23-ата минута, когато се освободи елегантно от двама и насочи топката с левачката в мрежата за 1:0. В 64-ата влезлият като резерва Марчин Буркхардт удвои с красив удар след асистенция на Матиас Курьор. 15 минути преди края се разписа и намиращият се на проби Богдан Атанасов, който насочи топката от въздуха зад голлинията след пореден пас на Матиас.

"Моряците" нацелиха и два пъти напречната греда през двете полувремена след шутове на Даниел Георгиев и Марчин Буркхардт. Георгиев, който сложи през второто полувреме капитанската лента, единствен игра през цялото време. До почивката пък като десен външен халф действаше новото попълнение Андреас Васев.

За балчиклии със сериозни удари се отличиха Виктор Митев - на два пъти, Пламен Иванов и Мирослав Начев.

Съставът на Черно море: Чанович, Станчев, Паланков, Венков, Клок, Георгиев, Бурабия, Вареа, Васев, Бижев, Райков (Николов, Кулибали, Ж. Атанасов, Б. Атанасов, М. Костадинов, Расим, Буркхардт, Неделчев, Матиас, Ж. Петков)

Снимки: chernomorepfc.bg