Черно море удари Берое с 86:76

27.02.2015 / 20:27 0

Черно море Порт Варна записа победа в началото на третото завъртане в НБЛ. „Моряците” победиха Берое у дома с резултат 86:76. Преди мача те показаха Купата на публиката си и заедно с нея отпразнуваха успеха от турнира за трофея, който спечелиха миналата седмица в Плевен. Варненци са в средата на класирането с 10 победи и 7 загуби, а Берое е със 7-10. В следващия кръг Черно море гостува на Левски, а Берое посреща Ямбол.

Мачът започна добре за гостите от Стара Загора, които водеха през първите няколко минути, а равностойна игра до края на първата част доведе до 2 точки аванс на „моряците”, пише BGbasket.com. Малко след началото на втория период домакините започнаха серия, която достигна 17-2 и се откъснаха с двуцифрена разлика. На моменти през третия период Берое свали изоставането си до 7-8 точки, но в крайна сметка след 30 минути таблото показваше 10 точки разлика. Варненци запазиха разликата до края на срещата и без много проблеми стигнаха до успеха.

Черно море спечели борбата под коша с 39-33 и имаше по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра – 52% срещу 41%.

Лени Даниъл наниза 23 точки за победителите, Милош Коматина добави 21 и 8 борби, а Милян Пупович – 14 плюс 9.

За Берое най-резултатен с 16 точки бе Тихомир Желев, 13 добави Майк Блек, а по 10 – Венцислав Петков и Мичъл Картър.