Девойките на Черно море Одесос мачкат Балкан

04.03.2015 / 15:45 3

Девойките до 19 години на Черно море Одесос се наложиха като гост над Балкан със 74:53 (14:13, 20:10, 14:14, 26:16) в мач от „А“ група в Ботевград. Това е девета победа за варненки, които имат и 2 загуби, но заемат трето място в класирането.

Първата четвъртина бе равностойна и в нея гостенките водеха само с 1 точка разлика – 14:13. Във втората част по-добрата селекция на тима от Варна наложи превъзходството си и дръпна в резултата, като на полувремето авансът на Черно море бе 11 точки – 34:23. Третият период завърши при равен резултат – 14:14, и преднината на варненки остана. В последните 10 минути те добавиха към нея още 10 точки за крайната победа.

Вчера девойките на Черно море Одесос изиграха още един мач от първенството на „А“ група. Те отстъпиха обаче като гост на Шампион 2006 в София с 69:81.