Драган Баич: Важна победа към целта ни за Топ 3

06.03.2015 / 15:07 1

Старши-треньорът на Черно море-Порт Варна Драган Баич заяви след победата над Левски, че е доволен от успеха, който доближи "моряците"до място в Тoп 4 в редовния сезон на Националната баскетболна лига.

"Мисля, че изиграхме добре този мач. Първо се увлякохме по играта на Левски и играхме лошо в защита, но на почивката си поговорихме и през второто полувреме играхме много агресивно, с хубави комбинации. Това е много важна победа за нас в борбата за третото място. Ние нямаме ясни цели в първенството, но просто трябва да сме сред първите четири. Всеки мач за нас е важен, за да влезем в Топ 4 и да имаме по-добра позиция в плейофите", заяви Баич.

Ето какво каза след срещата старши-треньорът на "сините" Константин Папазов: "Очевидно предимство в отбора на съперника от Варна е, че има по-дълга пейка от нас и ритъм, на който не може да се противопоставим. В последната част нямахме сили за обрат. За да може да спечелим, трябваше да имаме преднина от 7-10 точки и да задържим тази еуфория в последната част. Няма как, имаме много по-лош тренировъчен процес от съперника и много по-малък състав от тях.

Ивко Ивков изигра силно първо полувреме, а през второто полувреме основните проблеми в защита дойдоха от него. Но това е нормално при младите играчи. Ще продължим да се борим. Милян Боцка не се наложи да влезе през второто полувреме. Пупович първото полувреме игра малко и през второто бе много свеж. Ще продължим да се борим, но лошото е, че са на училище някои момчета и не можем да водим добър тренировъчен процес. Следствие на умората губим в края на мача. Съперникът предложиха много повече физически ресурс от нас, на което ние не може да отреагираме. Играхме силно през първото полувреме, след което губим.

Играем мач за мач, каквото успеем да постигнем. Трябва да бъда обективен - на този етап единствената ни цел беше да спасим отбора. В състав сме, с който трудно можем да се противопоставим. Колко мача може да спечелим от тук нататък, ще бъде добре за нас. Няма натиск от гледна точка на класиране. Най-нормално е тези отбори да ни изпреварят, които са зад нас, защото водят по-добър тренировъчен процес от нас. Ще се борим на базата на нашите амбиции и на подкрепата, която имаме от феновете, да останем в четворката, но има обективни реалности. Не може само с еуфория и амбиции. Реалностите са поставени на добър тренировъчен процес и на добър състав. Имаме много млади хубави играчи, които ще бъдат героите на българския баскетбол след време, но на този етап още не са готови . За тях е плюс, че все пак могат да тренират сега, когато нямат ангажименти в училище, но генерално трудностите са много и постепенно негативните последствия ще идва. Това беше повече от ясно. Проблемите нарастват постоянно. Не можем да противопоставим нищо. Единственото хубаво е, че ще спасим клуба. Вътрешно не го искам, но по-реално е нещата да вървят надолу, но ние ще се борим. Съставът не може да бъде променен.

Мачът е нереално рано, надявам се феновете да се върнат. Ако всички направят това, което направиха феновете на Левски, няма да имаме цена. Безспорно са по-малко, но ще се появят".