Двама нови футболисти носят успех на Черно море с 2:0 над Славия

27.02.2015 / 16:36 0

Черно море започна с победа пролетния полусезон в „А“ група. Моряците надделяха с 2:0 над Славия на стадион „Тича“ и запазиха шансове за първата шестица. Успехът бе постигнат с голове на Петър Златинов от дузпа и новото попълнение от Лудогорец Себастиан Ернандес.

През първото полувреме играчите на Черно море доминираха, но рядко стигаха до чисти голови положения. В 19-ата минута отбраната на Славия действа разконцентрирано и Кирил Котев се озова сам на границата на малкото наказателно поле след дълъг пас на Венков, но стреля право в тялото на Георги Петков. Веднага след това първа голова възможност имаха и гостите. Жереми Манзоро проби по левия фланг и изкара топката към Славчо Шоколаров, който стреля над вратата. Така се стигна до 42-ата минута, когато Петър Златинов с дълъг пас намери в наказателното поле Матиас Курьор, който пое топката, завъртя се и бе съборен от Цветомир Панов на земята. Реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа и изгони Панов, който бе последен в отбрана. От бялата точка Златинов бе безпощаден и откри резултата.

С човек повече Черно море владееше инициативата и след почивката. В началото на втората част Бижев удари гредата, а малко след това на терена се появиха Бакари и Себастиан Ернандес. В 69-ата минута двамата решиха всичко в полза на Черно море с отлична комбинация по между си. Колумбиецът пое топката и напредна, направи двойно с Бакари и с удар под плонжа на Георги Петков отбеляза първия си гол със зелено-бялата фланелка.

Черно море – Славия 2:0

Голмайстори: Златинов (43), Ернандес (69)

Черно море: Чанович, Кулибали, Котев, Венков, Клок, Станчев, Паланков, Райков (85 – Коконов), Златинов (60 – Ернандес), Курьор, Бижев (59 – Бакари)

Славия: Петков, Панов, Грънчов, Касай, Пиргов, Шоколаров (46 – Везалов), Семерджиев (89 – Атанасов), Дяков, Манзоро, Фонсека (72 – Стоянов), Р. Василев

Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Клок, Бижев, Венков (Ч); Фонсека (С)

Червен картон: Панов (С)