Футболни таланти на Черно море мачкат в Албена

01.07.2016 / 15:17 1

Снимка: Булфото, архив

Отборът на Черно море с футболисти, родени през 2006 година, се класира за 1/4-финалите на международния футболен турнир “West football arena” в Албена.

"Моряците" записаха три категорични победи в групата, без да допуснат гол в собствената си врата. Вчера варненци се наложиха с 6:0 срещу румънския Буикани и 3:0 срещу Динамо (Букурещ). В последния си мач от група „С“ Черно море надигра Ботев (Пд ) с 3:0 и си осигури първото място.

Днес от 16 часа варненци, водени от Калоян Георгиев, излизат срещу Фарул (Констанца ) в спор за място на 1/2-финалите.

В турнира участват 50 отбора в четири възрастови групи от България, Молдова и Румъния. Организатори на грандиозната надпревара са Илко Станчев и Йон Попа от Румъния, със съдействието на ЗС на БФС Варна. Специални гости на събитието са бившият футболист на ЦСКА, трикратен шампион и петкратен носител на купата на Румъния – Флорентин Петре, и бившият футболист на ЦСКА и шампион на Румъния Еуген Трика.