Геша изригна след брутална свирка в Русе: Не зная този съдия ли беше или счетоводител?

16.10.2016 / 21:49 3

Треньорът на Черноморец (Балчик) Георги Иванов-Геша изригна срещу съдията Милен Стефанов след 2:2 срещу Локомотив в Русе днес.

На полувремето балчиклии водеха с 2:0 след голове на Румен Николов и Слави Сталев, но домакините стигнаха до точката с две попадения през второто полувреме, второто от които в 86-ата минута.

Ето какво заяви Геша за Петел: „Ние сме си виновни, че не заковахме мача с трети гол, но няма как да мълча, когато виждам как отборът ми е брутално ощетен от съдията. Имаше две фрапиращи отсъждания, които повлияха на крайни изход. В 5-ата минута бе спестен червен картон на русенец за класически фаул срещу откъсналия се сам срещу вратаря Виктор Митев. В 82-рата минута пък при 2:1 за нас Беадиров излизаше сам срещу вратаря, но бе спрян с несъществуваща засада.

До 20-ата минута реферът всъщност спести няколко червени картона на домакините. На наводнения терен те влизаха, за да ни убиват и който от нашите застигаха, го ритаха или вдигаха във въздуха. Когато моите попитали съдията защо не вдига картони, той им отвърнал: „Не искам да товаря бюджетите на двата клуба.” Чакай, бе, ти съдия ли си, или счетоводител? Ако е така, да го направят министър на финансите.

След почивката ни натика в нашата половина. Паднеше ли техен играч, фаул. Когато наш футболист обаче тръгваше в атака и бе спъван, фаул не се свиреше. Накрая нямаше табелка и след като ни казаха устно, че продължението ще е 3 минути, той свири края още на първата.

Милен Стефанов сигурно ще получи висока оценка. Но ако мисли, че така ще става съдия, се лъже. Още миналия сезон в Суворово, когато се бе отказал вече, стоеше на трибуните и псуваше нашия отбор. Казах му: „Милене, ти вече не си футболист на Суворово, а съдия.”

Не е трудно да се предположи, че всичко това се прави заради Добруджа. Вчера гледах техния мач с Каварна и на полувремето ме обвиниха, че съм влияел на рефера, защото дал 2 минути продължение. Но после като видях каква дузпа им свири – от нея Добруджа трябва да се срамуват. Добричлии, ако са тръгнали да влизат в „Б” група но начина, по който миналия сезон искаха да останат във втория ешелон, нека знаят, че Балчик няма да прибягва до подобни извънфутболни средства. При положение че днес в Русе бяха свирили така на Добруджа, те сигурно щяха да напишат молба до министъра на отбраната.”