Голям успех за биатлона - Владимир Илиев с бронз от европейското, Красимир Анев е четвърти

29.01.2015 / 20:04 1

България стартира много силно при мъжете на европейското по биатлон в естонския зимен център Отепее, пише 24chasa.bg.

Владимир Илиев спечели първия си медал на сняг. В индивидуалния старт на 20 км 27-годишният троянец направи общо 4 грешки при 20-те стрелби, което му донесе 4 наказателни минути. Илиев обаче бяга много бързо и се пребори за бронза. Титлата взе руснакът Алексей Волков с 2 пропуска. С 4 втори стана украинецът Серхий Семьонов.

Също с 4 несъборени мишени, но по-слабо бягане от Илиев, 4-и в дисциплината завърши Красимир Анев. Той изостана на 46 сек от Владо. Илиев е с 4-о време в предвижването по трасето, а Анев е на 2 позиции след него. Владо спечели през 2011 г. бронзов медал, но в летния биатлон. В него Анев има сребро и 2 бронза. Двамата се движат добре и в световната купа. Краси е 22-и, а Илиев - 26-и.

В индивидуалния старт в Отепее Димитър Герджиков направи 7 пропуска и се нареди 48-и. Димитър Парталов не свали 5 мишени и завърши 62-и.

При жените на 15 км най-добре се представи Емилия Йорданова (6), която е 15-а. Спечели Луминита Пискоран (Рум).