Гранд Про поведе в полуфиналите на държавното по футзал

26.04.2015 / 14:44 0

Шампионът Гранд Про спечели първия си мач от полуфиналната серия на държавното първенство по футзал.

Във варненско дерби „професионалистите“ надиграха Черно море-Мания с 6:4. „Маниаците“ поведоха още в първата си атака, а автор на гола бе техния капитан Пламен Стойков. Шампионите отвърнаха три минути по-късно с попадение на Марко Костич. Николай Ненков–Касата отново даде аванс на Черно море, но с нов гол на Марко Костич се стигна до 2:2 преди почивката. Вторите 20 минути започнаха по идентичен начин и Пламен Стойков изведе своите напред за трети път в мача, а Марко Костич възстанови равенството, след по-малко от минута. Автогол на Благовест Марев позволи на Гранд Про за първи път да поведе в резултата, но играчите на Мания много бързо върнаха попадението след точен шут на Димитър Петев. Гранд Про вкара пето попадение дело на Георги Карагеоргиев, а в заключителните минути стражът на „професионалистите“ Костадин Иванов–Марата оформи крайното 6:4 в полза на тима си.

В другия полуфинал варненският МФК МАГ изгуби от УНСС-Easy Credit с 0:3. Всички попадения в срещата паднаха през първите 20 минути на двубоя.

В полуфиналната серия се играе до две победи от три мача. В събота (2 май) в София УНСС ще приеме МФК МАГ, а по същото време в морската столица Гранд про и Черно море мания ще изиграят втория двубой по-между си. Ако се стигне до решителни трети срещи, те ще си играя в неделя (3 май) отново в столицата и Варна.