Григор премина и през Джонсън, предстои му мач с Гаске

01.07.2015 / 17:24 1

Григор Димитров на моменти срещна сериозна съпротива от Стийв Джонсън, но като цяло не остави съмнение в превъзходството си и елиминира американеца след 7-6(8) 6-2 7-6(2), за да се класира за третия кръг на Уимбълдън.

Още откриващият гейм даде индикации, че срещу Джонсън няма да е лесно. Американецът, №52 в световната ранглиста, достигна до 15-40 и два брейкбола, но Григор неутрализира двете опасности с добър сервис и печелившо воле, а след това удържа подаването си. Геймът продължи повече от 7 минути.

Без нови възможности за пробиви се стигна до тайбрек, в който доминацията на сервиращите продължи с пълна сила. Първите 17 точки бяха спечелени от изпълняващия начален удар тенисист, което доведе до 9-8 в полза на Григор, който преди това пропусна един сетпойнт и отрази два на американеца, но при втория си шанс успя да вкара ретура си в корта, а Джонсън сгреши, с което сложи край на откриващата част след 51 минути игра.

Вторият сет бе далеч по-лесен. След няколко неточности на американеца Димитров стигна до брейкпойнт още в първия гейм, а Джонсън предаде подаванетo си с двойна грешка. В петия гейм българинът нанесе втори удар, след като проби на нула и затвърди с лекота, давайки една-единствена точка на съперника след двойна грешка. Двамата си размениха по още един гейм и Григор поведе с 2-0 в сетовете.

Димитров започна третата част с 0-40 в гейма на съперника с два страхотни уинъра от ретур, но Джонсън се измъкна от трудната ситуация. В шестия гейм с уинър от форхенд американецът поведе с 15-30, но Григор не се поддаде на напрежението и измъкна гейма си с три поредни точки.

В деветия гейм Димитров притисна здраво съперника и след сбъркан от Джонсън форхенд стигна до скрит мачбол, но американецът оцеля с прецизна къса топка, а след това удържа сервис гейма си. След двойна грешка за 30-40 в 11-ия гейм Григор стигна до нов скрит мачбол, но прати ретур в мрежата. Посрещането му продължи да не е на нужното ниво в следващите точки и отново не успя да пробие.

Така третият сет също се реши с тайбрек. Ранен минипробив за 3-1 вдъхнови първата ни ракета и Димитров отпусна едва две точки на опонента, затваряйки мача за два часа и 13 минути, през които българинът наниза 17 аса.

В третия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу Ришар Гаске, който премина безпроблемно през френския си сънародник Кени дьо Шепе - 6-0 6-3 6-3. До момента първата ни ракета и Гаске са се срещали четири пъти на ниво ATP, като и четирите пъти победител е бил французинът. Последният им официален мач датира от Мастърса в Рим през 2013-а, но преди седмица двамата се срещнаха на демонстративния турнир "BNP Paribas Tennis Classic" в Лондон, където българинът надделя със 7-6 6-4, пише Tenniskafe.com.