ИУ-Варна стартира с разгромна победа в "А" група, Академик губи инфарктно

20.10.2014 / 11:09 0

Отборът на Икономическия университет-Варна стартира с разгромна победа новия сезон на баскетболната "А" група. Възпитаниците на Петко Делев се справиха безпроблемно като гости на бургаския Делфин с 94:61.

Действащият шампион на втория ешелон със Саша Топчов в състава си изигра много силни първи три части, в които постепенно увеличаваше преднината си, за да я направи 33 точки след 30 минути игра. След като победителят отдавана бе ясен, до края мачът просто се доигра. Отборите бяха сравнително равностойни в борбата под коша – 46:41 в полза на гостите, но в повечето други показатели варненци превъзхождаха съперника значително. Николай Стоянов реализира 19 точки за победителите, а с 11 и 5 борби се включи Георги Янков. Саша топчов също се включи силно със 10 точки и 5 борби.

Другият варненски тим - Академик, падна у дома след продължение със 78:85 от Видабаскет при дебютното си участие в това първенство. Възпитаниците на Борко Стоянов доминираха през първите три части, които спечелиха съответно с 23:21, 19:15 и 23:18. В последните 10 минути от редовното време обаче гостите вкараха 19 срещу 8 точки за домакините и пратиха мача в продължение. Там Академик нямаше достатъчно сили, за да спечели и отстъпи с 5:12, а с това загуби и двубоя.

Най-резултатен за варненци бе Цветомир Куртев с 26 точки, а Йордан Гаврилов приключи с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 12 борби.