Лудогорец и Партизан не успяха да си вкарат, реваншът ще определи победителя

30.07.2014 / 23:04 0

Отборите на Лудогорец и Партизан не успяха да излъчат победител в първия мач между двата тима от третия предварителен кръг от Шампионска лига. Срещата, която се състоя на стадион "Лудогорец арена" завърши при нулево равенство.

Първото полувреме бе равностойно. Двата отбора можеха да съжаляват, че не успяха да отбележат гол, тъй като създадоха по няколко чисти положения. През втората част събитията на терена претърпяха обрат. Лудогорец атакуваше, а сръбският гранд предимно се бранеше. Партизан се прибра далеч в собствената си половина и разчиташа на редки контраатаки. Във втората минута на мача Жуниор Кайсара се подхлъзна в наказателното поле и Илич можеше да отбележи, но бързата намеса на отбраната на "орлите" предотврати гол във вратата на Владислав Стоянов. Малко по-късно Шкулетич излезе на добра позиция отляво и отправи топовен шут, който бе спасен от вратаря на домакините. Българският шампион отговори в 11-ата минута, когато след центриране от фаул отдясно Марселиньо излезе на чиста позиция, но ударът му с глава не намери целта. В 17-ата минута Михаил Александров пропусна идеален шанс за гол. Светослав Дяков изведе своя съотборник сам срещу вратаря, но крилото се забави да отправи решителен удар и бе париран от отбранителния вал на противниковия отбор. Секунди по-късно и Роман Безяк опита късмета си от границата на големия пеналт, но изстрелът му профуча над напречната греда. В 29-ата минута късметът определено покри разградчани, след като Живкович не успя да уцели топката от чиста позиция. Три минути по-късно българите бяха на крачка от така желаното попадение. След центриране от корнер бранител на сръбския гранд изчисти кълбото от голлинията. Последва удар от 11-12 метра на Марселиньо, който премина на сантиметри от десния стълб.

Втората част започна с две принудителни смени – по една във всеки лагер. Браян Ангуло се появи за българския шампион и доста поизостри атаките отляво. В 54-ата минута треньорът на Партизан Марко Николич пък замени опитния Данко Лазович, който удари лошо рамото си след груб фаул на Моци.

Разградчани изцяло имаха инициативата след тези епизоди, но чистите положения доста намаляха. В 57-ата минута Марселиньо много добре подаде вляво към Абало, който му върна, но Бранислав Трайкович се хвърли на шпагат и блокира тежкия шут на бразилеца. Малко по-късно вратарят на Партизан Лукач бе неубедителен при един наглед не много силен шут на Марселиньо от границата на наказателното поле. Той не успя да задържи топката в ръцете си, но я прибра точно пред нахлуващия Ангуло.

В 68-ата минута Ешпиньо центрира добре от ъглов удар вляво от вратата, като на първа греда Станкович не изчисти много добре. Резервата Върджил Мисиджан стигна кълбото на другия фланг и насочи високото си подаване към Михаил Александров, който с глава стреля на два метра покрай дясната греда.

Четвърт час преди края Марселиньо отне кълбото пред наказателното поле на гостите и го остави за Безяк. Словенецът имаше много опция за комбинация, но реши да стреля и го стори високо над гредата.

Това бе и последната реална възможност за гол, като до края Лудогорец заложи на статичните положения в опитите си да промени статуквото. Въпреки почти 6-минутното добавено време, назначено от Кен Хансен, голове не паднаха и всичко ще се реши след седмица (6 август) в Белград.