Лудогорец обърна европейски гранд

31.01.2015 / 21:33 0

Отборът на Лудогорец постигна престижен успех по време на зимната си подготовка в Испания. Разградчани победиха с 3:2 Спартак (Москва) в атрактивен двубой, изпълнен с обрати и оцветен с червени картони. Даниел Абало вкара в 12-ата минута, а Жоао Карлос си вкара автогол в 65-ата. Жуниор Кишада бе автор на последното попадение в двубоя в 86-ата минута. Куинси Промес (31) и Дмитрий Комбаров (46) се разписаха за руснаците. В края на първото полувреме Жуниор Кайсара получи червен картон за удар с глава срещу съперник, а след възникналото меле Светослав Дяков също бе изгонен,пише "Спортал". Двамата футболисти обаче бяха заменени. В предишните си мачове на испанска земя "орлите" загубиха с 0:1 от Унион Берлин, но след това победиха коравия тим на Риека с 2:1. Разградчани започнаха силно срещата и в 12-ата минута заслужено стигнаха до попадение. Жуниор Кайсара пусна пас от дълбочина към Абало, испанското крило напредна и с точен шут не остави шанс на Артьом Ребров. Малко преди този гол Абало пропусна още една отлична възможност, след като негов прехвърлящ удар не намери очертанията на вратата, а в самото начало на мача Марселиньо уцели гредата. Постепенно московчани изравниха играта и все по-често действията се развиваха в половината на Лудогорец. В 27-ата минута пред Куисни се отвори добра възможност за удар, но топката мина малко над гредата. Пет минути по-късно обаче нов шут на холандеца рикошира в бранител в зелено и кълбото се оплете в мрежата зад Владислав Стоянов за 1:1. В 42-ата минута Кайсара получи директен червен картон за удар без топка срещу съперник, който преди това бе извършил грубо нарушение. Действието на бранителя предизвика меле между двата тима, а съдията показа червен картон и на Дяков. Витиня и Анисе Абел обаче се появиха в игра и разградчани продължиха с 11 футболисти. В добавеното време на първата част Куинси можеше да изведе Спартак напред в резултата, но от непосредствена близост не успя да преодолее Стоянов. Веднага след почивката Комбаров с топовен шут даде преднина на московския тим. В следващите минути родният шампион успя да се отърси от шока и отново наложи превъзходството си. Пет минути по-късно Марселиньо получи подаване от Михаил Александров и стреля, но Ребров спаси. В 52-ата минута вратарят отрази и опасен изстрел на Витиня. След това пропуск направи и Вирджил Мисиджан. По-добрата игра на Лудогорец обаче бе възнаградена в 65-ата минута, когато Йордан Минев центрира отдясно и бившият играч на ЦСКА Жоао Карлос си отбеляза автогол. Българите продължиха с напористата си игра и показаха, че ще търсят победата до последния съдийски сигнал. В 80-ата минута удар с глава на Мишо Александров не намери целта, а малко по-късно попадение на Кишада не бе зачетено заради спорна засада. В 86-ата минута обаче бразилецът успя да донесе успеха на разградчани с много добре насочен изстрел от границата на наказателното поле.