Михаил Копанов с 19-и успех в регата "Трети март"

03.03.2015 / 17:19 0

Бургаският ветроходец Михаил Копанов спечели за 19-ти път регатата “Трети март”, която е за лодки “Ял-6”. Състезанието по традиция открива ветроходния сезон у нас. Асът на яхт-клуб Порт Бургас беше награден от директора на общинската дирекция “Образование, младежки дейности и спорт” Лилия Христова.

Състезанието се проведе за 59-ти път в акваторията на Варненското езеро, като организатори са СК Черно море–Бриз и МК Приятели на морето, със съдействието на община Варна.

Копанов освен №1 на регатата “Трети март” стана и държавен шампион на “Ял-6”. Втори е варненецът Явор Колев от клуб “Приятели на морето”. Бронзовите медали останаха за Нейчо Ерменлиев от Поморие.

Във финалната гонка станаха големи размествания в призовата тройка. С медали можеха да бъдат и екипажи от Търговище и от Балчик. Точно 25 лодки от 16 клуба и 8 града в страната участваха в тази регата.

Президентът на клуба-домакин Черно море–Бриз Росен Марангозов не скри задоволството си от състезанието, с което се откри сезонът в спорта под платна. Той похвали ветроходците, които в последния ден дадоха всичко от себе си независимо от дъжда.