Младшата на Черно море падна у дома

29.03.2015 / 21:37 1

В дербито на ХХХ кръг на Елитната футболна група до 17 г. юношите младша възраст на Черно море отстъпиха с 1:3 във Варна на един от лидерите – Литекс.

Пред стотина верни фенове на стадиона под Аспаруховия мост варненци получиха гол още в 15-ата минута от пряк свободен удар. 5 минути по-късно обаче “моряците” върнаха попадението с хубав гол на Слави Славов, който беше изведен от капитана Валери Христов. В 23-ата минута “люляците” излязоха пак напред – 1:2. Последваха серия пропуски на домакините, които в тези минути заслужаваха да изравнят чрез Габриел Атанасов или Светослав Павлов.

Такава беше картината и след почивката. Но в 70-ата минута гостите се добраха до 1:3. Финалният щурм на Черно море не донесе по-почетно поражение и резултатът се запази.

Треньорът на “моряците” Калоян Георгиев коментира, че резултатът не е реален и неговите момчета са заслужавали поне “хикс”. Те са имали малшанс пред гола. “Вдигаме главите и продължаваме напред”, добави наставникът.

На 4 април Черно море гостува на Славия в столицата. Мачът е от 10,30 ч.

Черно море U17: Павлин Евтимов, Румен Касабов, Николай Николаев, Слави Славов, Николай Богданов (73 – Владислав Танчев), Светослав Павлов, Валери Христов, Кристиян Събев (36 – Габриел Атанасов), Александър Михайлов (73 – Христо Илиев), Марин Сираков, Цанко Иванов