Националите по футзал започнаха със загуба във Варна

24.01.2017 / 21:49 1

Българският национален отбор по футзал записа загуба в първия мач от група “D” на квалификационния турнир за Европейското първенство по фузал 2018, който се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна.

“Лъвовете” отстъпиха на Албания с 1:7 пред около 1000 зрители в зала “Конгресна”. Мачът на нашите момчета изгледаха шефът на БФС Борислав Михайлов, министърът на младежта и спорта Красен Кралев и кмета на Варна Иван Портних, пише "Варна Утре".

България - Албания (квалификация за Евро 2018) (13)Треньорският тандем на българите Димитър Пантев и Бойко Косев започнаха с Исмет Хаджиев, Веселин Геренски, Георги Герасимов, Веселин Геренски, Даниел Димов и Марко Костич.

През първата част гостите поведоха с 2:0 чрез Азем Брахими в 11,37 минута и Халим Селманай в 13,57 минута.

България - Албания (квалификация за Евро 2018) (42)Второто полувреме започна с нов гол за Албания. Той падна в 21,53 минута и бе дело отново на Халим Селманай. Пламен Стойков върна един гол в 32,25 минута, а своя хеттрик Йалим Селманай оформи само 30 секунди по-късно. В 34,31 минута Азем Брахими реализира за 5:1. Минута преди края Ани Мулай и Ардер Шкодра оформиха крайното 7:1 за Албания.

България - Албания (квалификация за Евро 2018) (25)Утре България играе срещу Малта от 20 часа, а първият мач от групата Албания излиза срещу Англия от 17,30 часа.

България - Албания (квалификация за Евро 2018) (50)

Съставът на България: Исмет Хаджиев, Веселин Геренски, Георги Герасимов, Веселин Геренски, Даниел Димов и Марко Костич (Костадин Иванов, Стамен Арсов, Росен Дачев, Мартин Великов, Димитър Петев, Йосиф Шутев, Пламен Стойков, Даниел Несторов, Мартин Иванов