С Левски Гонзо губи единствения си мач срещу „моряците“

28.08.2014 / 10:06 0

Като треньор на Левски Георги Иванов-Гонзо е изгубил единствения си мач срещу Черно море. Във втория есенен кръг на 2011-а „моряците“ тръшнаха „сините“ с 3:1 на „Тича“ и прекъснаха серия от близо 33 години без победа над съперника в „А“ група. Илиян Капитанов откри, а в началото на второто полувреме Ермес Паломино удвои след знаменит рейд. Иван Цветков върна гостите в мача с гол от фаул, но в края Димитър Петков затвърди трите точки на своите.

Когато водеше Черно море пък, Георги Иванов записа една победа, два равни и една загуба в четири елитни мача срещу любимия си Левски. Първият двубой бе на 30 март 2013 г. на „Тича“ и завърши 1:1, след като съдията подари точката на „сините“. Жоро Божилов откри в 9-ата мин с глава, но 4 мин след това асистентът Веско Мишев проспа засада на двама левскари и Рене Михелич изравни. На почивката Мишев се извини на Гонзо за грешката.

На 25 август съперниците отново направиха 1:1, но на „Георги Аспарухов“. В 50-ата мин Стефан Станчев задържа Генков в наказателното поле, но вместо жълт картон му бе показан червен, и варненци останаха с 10 души. Гари Родригес пък вкара дузпата за 1:0. Две минути по-късно Симеон Райков изравни от фаул. На 30 ноември Черно море победи с 2:1 у дома. Точни за трите точки бяха Георги Илиев (41) и Бакари с глава (61), а почетното попадение за „сините“ реализира Ларсен Туре (77). В 83-ата мин домакините останаха с 10 души, тъй като Сашко Александров бе изгонен с втори жълт картон.

През април 2014-а Левски би у дома с 1:0 след красив гол на ексморяка Даниел Димов.