Созопол тресна Спартак 1918 с 4:0. Юноша на Черно море вкара за домакините

23.08.2014 / 19:49 3

Отборът на Созопол срази Спартак 1918 с 4:0 в мач от IV кръг в „Б“ група в Созопол. Така домакините взеха първата си победа в професионалния футбол.

В 11-те на варненци бяха шестима дебютанти – вратарят Ивайло Крушарски, централният бранител Крис Йонев, десният бек Димитър Вълчев, разиграващият халф Никола Яначков, левият външен халф Евтим Димитров и  нападателят Огнян Стефанов. С капитанската лента като централен защитник игра Радомир Тодоров.

До 25-ата минута играта бе равностойна, като спартаклии бяха прибрани и разчитаха на контри. При две от тях липсваше последният пас. В 12-ата минута удар на Капитанов от фаул премина встрани, а 3 мин по-късно Цеков също шутира в аут, но с глава. Жълти картони от гостите получиха Крушарски и Йонев.

В 30-ата минута домакините откриха резултата. След меле и последвал удар топката се отби от страничната греда и юношата на Черно море Георги Радев я насочи в мрежата - 1:0. Пет минути по-късно Созопол реализира втори гол. След прострелно центриране към далечната греда Михаил Георгиев отклони кълбото в мрежата - 2:0. Домакините продължиха да натискат и 2 минути по-късно Крушарски изби удар на Теодор Стефанов. Последният уцели и гредата в последните секунди на полувремето.

В 47-ата минута Тедор Стефанов се поправи и след разбъркване се разписа за 3:0. Малко преди това в игра за гостите бе влязъл седми дебютант - Диян Малчев. След третия гол домакините продължиха да атакуват, а контрите на гостите не се получавахя. В 70-ата минута на терена за Созопол се появи Ростислав Янков, син на наставника на Спартак 1918 Златко Янков. 10 минути по-скъсно Никола Яначков от варненци получи контузия и бе сменен от юношата Симеон Николов.

В 87-ата минута за нарушение реферът отсъди дузпа за созополци, която Митев вкара - 4:0.

Съставите

Созопол: Теменлиев, Коев, Делчев, Радев, Стоев, Георгиев (60-Халил), Митев, Капитанов, Цеков (81-Гюзелев), Баев, Т.Стефанов (70-Янков)

Спартак 1918: Ивайло Крушарски (ж.к.), Славомир Събков, Крис Йонев (ж.к.), Димитър Вълчев (46-Пламен Иванов), Радомир Тодоров, Даниел Хараламбов (46-Диян Млачев), Тодор Маринчев, Никола Яначков (80-Симеон Николов), Станимир Димитров, Евтим Димитров, Огнян Стефанов

Съдии: Владимир Вълков, Тони Пандарски, Цветан Горанов (Пловдив)