Старшата на Черно море оцеля с 9 души и след 8-минутно продължение в Разград! Зимува на трето място в елита!

08.12.2016 / 16:42 3

Юношите старша възраст на Черно море завършиха 0:0 при гостуването на Лудогорец в мач от последния есенен 15-и кръг на елитна група по футбол до 17 години.

Точката е успех за „моряците”, тъй като завършиха с 9 души, а отделно съдията даде 8 минути продължение.

Варненци ще зимуват на трето място с 34 точки, спечелени след 11 победи, 1 равен и 3 загуби, с голова разлика 47:8. Лидер е Септември с 38, а втори – Лудогорец, с 37.

”Тежък и нервен мач. В последните две минути останахме с 9 футболисти, защото с втори жълти картони бяха изгонени Виктор Попов и Александър Цариградски. Първият застана пред топката, за да бави играта, а вторият разкара топката. За капак реферът даде 8 минути продължение, нещо което не бях виждал при деца и юноши. Накрая техният домакин влезе в нашата половина и се сбута с моите, но мелето бе потушето в зародиш”, заяви за Петел наставникът на „моряците” Тодор Марев.

Треньорът изрази задоволство от резултата, тъй като има много кадрови проблеми и излезли на терена без най-добрия си нападател Мартин Минчев и още няколко изпълнители.

„Вратарят Дичевски извади няколко положения. Силно играха също Виктор Попов, Цариградски, Радо Вичев, капитанът Лъчезар Йорданов и всички други. Третото място на полуезона ме задоволява, но ако бяхме в пълен състав в някои мачове, щяхме да се представим още още-добре”, допълни Марев.

Съставът: Иван Дичевски, Виктор Попов, Синан Ахмедов (Алекс Георгиев), Йордан Радев, Александър Цариградски, Георги Топалов, Александър Стефанов, Радослав Вичев, Лъчезар Йорданов, Мартин Дичев, Даниел Димов (Петър Вуцов)