Суворово оцеля с 9 души, Балчик спря Нови Пазар. Вижте резултатите в Североизточна „В“ група

14.09.2014 / 21:19 0

С 9 души Суворово измъкна 0:0 при гостуването на Две Могили в мач от V кръг на Североизточна „В“ група. Директни червени картони за гостите получиха Петър Георгиев в 63-ата минута и играещият треньор Венци Желев в 88-ата. „Посегнах на асистента, но той каза на главния, че съм го ударил. Затова ме изгониха. Иначе и двата отбора имаха положения“, заяви за petel.bg Венци Желев.

Черноморец (Балчик) нанесе първа загуба на Ботев (Нови Пазар), побеждавайки го с 2:1 в Албена. „Във 2-рата минута те поведоха от спорна дузпа, но докрая ги превъзхождахме. Васко Тачев вкара два гола, изпуснахме и още. Всички видяха, че сме по-добрия отбор“, каза за petel.bg наставникът на Балчик Георги Иванов-Геша.

Черноморец (Бяла) взе първа победа за сезона, след като срази като гост Доростол с 3:0 в Силистра. За беленци се разписаха Николай Ненков-Касата и Огнян Чобанов, а първото попадение бе автогол на домакините след вдигане на Петър Велинов. В дербито Калиакра измъкна 2:2 от лидера Дунав, след като два пъти изоставаше в резултата. Това бяха първите две точки, които русенци изгубиха.

Тича 1948 пък тресна като гост закъсалия Провадия с 4:3.

Резултати от V кръг: Бенковски – Кубрат 2:1, Калиакра – Дунав 2:2, Доростол – Черноморец (Б) 0:3, Черноморец (Бч) – Ботев 2:1, Провадия – Тича 1948 3:4, Две Могили – Суворово 0:0, Шумен – Септември 0:1, Белица – Светкавица 0:0