Труден успех изкачи Черно море на четвъртото място, варненци са само на точка от ЦСКА

11.12.2016 / 19:28 15

Черно море постигна трудна, но изключително важна победа над Дунав с 1:0 на градския стадион в Каварна, след като във вратата на гостите от Русе в 37-ата минута се разписа Александър Цветков.

Успехът в 18-ия кръг изкачи воденият от Георги Иванов - Гонзо тим на четвъртото място. Черно море събра 31 точки и изпревари Локомотив (Пловдив) (29) и Дунав (28). Варненци дишат във врата на ЦСКА, който има 32 точки след нулевото равенство днес с Локомотив (Горна Оряховица).

В 23-ата минута пред футболистите на Георги Иванов се откри първата отлична възможност за гол. След неразчетено връщане на топката към вратаря Мартин Луков, Марек Кузма я овладя, но се забави и не успя да нанесе удар. Нападателят все пак подаде към Цветков, който, след като не намери шанс за обстрел на вратата на Дунав, върна към границата на наказателното поле, откъдето капитанът Георги Илиев стреля силно, но Луков се намеси блестящо и спаси.

Десет минути по-късно отново символичните домакини създадоха напрежение пред вратата на противника след центриране отдясно. Защитата в светлосиньо обаче се намеси добре и парира и двата опита за обстрел на младия си страж. Четири минути по-късно обаче логичното се случи и след ново разбъркване в наказателното поле на Дунав, отбитата от защитник топка попадна в Александър Цветков, който с премерен удар между няколко играчи намери пролуката в долния десен ъгъл на Луков.

След почивката тимът от Русе успя да изнесе играта в предни позиции и да постави в определен период от мача защитата на “моряците” под натиск. Реална ситуация за гол пред Пржемисъл Коварж обаче така и не бе създадена. В последния четвърт играчите на Веселин Великов вдигнаха темпото, а оттам и кръвното на старши треньора на варненци Георги Иванов, който бурно недоволстваше от представянето на своя отбор в защита.

Русенци взеха нещата в свои ръце и създадоха сериозна суматоха пред вратата на чешкия страж. На няколко пъти обаче играчите в синьо се разминаха с последния удар, а веднъж и Коварж се намеси перфектно след силен удар отблизо. Между 80-ата и 82-ата минута Дунав на два-три пъти претендира за нарушение в наказателното поле на "моряците", като в една от ситуациите, при центриране отдясно, в действителност останаха сериозни съмнения, че Михаил Венков е играл непозволено с ръка.

В крайна сметка варненци стигнаха до трите точки.

Черно море - Дунав 1:0
1:0 Цветков 37'

Черно море: 31. Коварж, 73. Сукуп, 22. Николов, 5. Станчев, 4. Венков, 3. Георгиев, 21. Илиев (к) (98. Йосков 90'), 13. Коконов (84. Паланков 62'), 7. Секо (15. Траянов 83'), 6. Цветков, 29. Кузма
Дунав: 1. Луков, 3. Петков, 4. Патев, 22. Милчев, 28. Атанасов, 11. Димов (к), 6. Аясс, 77. Костадинов (94. Ненов 61', 18. Огнянов, 10. Шопов, 9. Будинов
Жълти картони: Николов 43, Цветков 50' (Черно море), Шопов 75', Ненов 78', Раденцов 90' (Дунав)
Главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)
Асистенти: Илиян Капарашев (Велико Търново) и Даниел Ников (Габрово)
Стадион: “Калиакра”, Каварна