Връчиха Купата и медалите на Икономическия университет

19.04.2015 / 20:25 0

Баскетболният тим на Икономически университет-Варна победи Дунав (Русе) със 75:62, завършвайки с успех сезона, в който печели втора поредна титла в мъжката „А“ група. Този мач беше без значение за отборите, които знаеха позициите си предварително – ИУ първа, а Дунав – четвърта. Варненци завършват със 17 победи и 3 загуби през сезона, а русенци – с 14-6. След мача баскетболистите на Петко Делев бяха наградени с купата и медалите за първото място.

ИУ започна мача силно, като вкара 26 точки през първата част и се откъсна напред в резултата. Русенци се приближиха на 3 точки до почивката, но през третия период домакините направиха разликата двуцифрена и задържаха комфортна преднина до края. За победителите 15 точки вкара Ангел Пейчинов, а с по 12 се отчетоха Денислав Вутев (10 борби) и Саша Топчов (11 борби). За Дунав с 16 точки и 8 борби завърши Лъчезар Радев, а по 11 отбелязаха Герасим Николов и Васил Михайлов.

BGbasket.com, снимка: Станислав Викторов