Невероятен Лудогорец изгуби от Реал с 1:2. Реферът подпря грозно "кралете" и ощети брутално нашите (снимки)

01.10.2014 / 23:34 5

Лудогорец изгуби от Реал (Мадрид) с 1:2 в мач от група "В" на Шампионската лига пред повече от 35 000 зрители на стадион "Васил Левски". Нашият шампион игра много силно, но бе ощетен брутално от шотладнският съдия Крейг Томпсън. Той свири смешна дузпа, от която Роналдо изравни, а в края при далеч по-явна ситуация, когато Мисиджан бе фаулиран от Ираменди, не посочи бялата точка в полза на домакините.  Лудогорец стана първия наш отбор с 2 гола в най-комерсиалния турнир по футбол. Преди тази среща "орлите" и Левски имаха по един.

Марселиньо откри с гава в 6-ата минута (на снимката), а 4 минути след това  Владо Стоянов спаси дузпа на Роналдо. В 23-ата минута обаче на сцената излезе шотландският съдия. Той измисли втора дузпа за гостите след театрално падане на Роналдо. Последният този път бе точен от бялата точка - 1:1.

В 30-ата минута Мишо Александров налху отдясно, шутира ниско, но Касияс изби. Публиката пък иронизира Роналдо със скандирания: "Меси, Меси"! В края на полувремето удар на Чичарито профгуча в опасна блидзост край гредата.

В 52-рата минута Владо Стоянов направи изумително спасяване след удар с глава на Бейл. Три минути след това Касияс изби в корнер страхотен шут на Ешпиньо, в ответната атака Чичарито направи уникален пропуск.

В 66-ата минута силната игра на Лудогорец можеше да бъде увенчана с втори гол, но Касияс със сетни усилия изби в корнер шут на Марселиньо. Две минути по-късно пък Минев изчисти от голлинията удар на Роналдо.

В 77-ата минута Марсело центрира и резервата Бензема вкара за 1:2. Домакините имаха претенции, че преди да нанесе головия удар французинът е изблъскал Мишо Александров, но съдията не ги уважи.

В 84-ата минута реферът от Шотландия отново помогна на Реал. След контакт с Ираменди Мисиджан падна на тревата, но арбитърът не посмя да посочи бялата точка и отсъди корнер. Две минути по-късно последва нова гавра с Лудогорец. Мисиджан излезе сам отляво, но тъчреферът го спря с несъществуваща засада. Това даде повод на феновете отново да изригнат по адрес на Роналдо: "Меси, Меси"!

В последните минути Лудогорец натискаше и в края Дяков не успя да шутира от добра позиция.

Съставите

Лудогорец:  21. Владислав Стоянов - 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 80. Жуниор Кайсара - 8. Фабио Ешпиньо (ж.к., 82-Анисе, ж.к.), 18. Светослав Дяков -  17. Даниел Абало, 84. Марселиньо (67-Вандерсон), 7. Михаил Александров (82-Мисиджан) - 9 Безяк.

Реал: 1. Икер Касияс - 17. Алваро Арбелоа, 2. Рафаел Варан, 4. Серхио Рамос (65-Бензема), 12. Марсело - 24. Асиер Ияраменди, 19. Лука Модрич (73-Кроосi) - 11. Гарет Бейл, 23. Иско (76-Хамес), 7. Кристиано Роналдо - 14. Хавиер Ернандес - Чичарито