Юношеските ни гимнастически отбори с отлично представяне в Турция

26.04.2015 / 15:40 0

Националните отбори на България за юноши и девойки по спортна гимнастика се представиха отлично по време на 5-те детски игри “Rumi Games”, които се проведоха в Коня, Турция. Над 850 деца от 22 държави си оспорваха първите места в 7 различни вида спорт, като гимнастиката дебютира през тази година в програмата на фестивала.

Юношеският ни национален тим, в състав Валери Рангелов, Теодор Трифонов, Виктор Николов, Мартин Василев, Алекзандър Методиев, зае второ място в отборната надпревара.

В многобоя Теодор Трифонов е трети, а Валери Рангелов – пети. В състезанията на отделните уреди най-добре от нашите таланти се представи Валери Рангелов. Той спечели две първи места – на халки и на успоредка, а на прескок остана на втора позиция. Теодор Трифонов спечели още един златен медал за България, след като беше най-добър на Висилка, където Рангелов зае трето място.

Ето и всички медали, които успяха да спечелят българските гимнастици:

Многобой: Теодор Трифонов е трети, Валери Рангелов – пети
Халки: Валери Рангелов – първи, Методиев – трети
Успоредка: Валери Рангелов - първи
Висилка: Теодор Трифонов -  първи, Валери Рангелов - трети
Прескок: Валери Рангелов – втори, Теодор Трифонов – трети
Рая Аполстолова, Рая Ранчова, Киара Веред, Ивана Баръмова, Десислава Маслева завършиха на трето място в отборното класиране при девойките.
Рая Апостолова стана пета в индивидуалния многобой, след като спечели бронзов медал на земна гимнастика.

„Поздравявам младите ни таланти за отличното представяне в Турция. Техният успех е добра новина, която идва непосредствено преди провеждането на Международния турнир, който ще съпътства Световната купа във Варна. Надявам че и след по-малко две седмици отново ще имаме подобни успехи“, сподели президентът на БФ Гимнастика Красимир Дунев.