Голям Черно море развали прокобата срещу ЦСКА със стил и класа! (снимки/видео)

16.02.2019 / 16:48 3

Със страхотен стил, изрядна стратегия и класа Черно море победи ЦСКА с 2:0 в мач от 21-вия кръг в Първа лига на стадион „Тича” и направи гигантска крачка не само към утвърждаване в топ 6, но и към възможно най-високо класиране.

"Моряците" развалиха и прокоба срещу "червените" в елита - без пълен успех от 5 години и 3 месеца и 11 мача поред.

Точни за триумфа бяха Аристоте Ндонгала (7) и Ради Василев (61), а в 80-ата минута Васил Панайотов бе изгонен с жълта картон.

Дебют за домакините записа Цветомир Панов, който излезе като десен бек.

В 7-ата минута Черно море поведе. Мартин Минчев проби майсторски отляво между двама, центрира за учебник с левия крак почти от тъча, топката отскочи от главата на Бодуров и Аристоте Ндонгала я насочи с глава под напречната греда - 1:0.

След гола Черно море продължи да играе тактически по-правилно и впечатлява с колективни действия и агресия. В първите 30 минути играчите на Илиан Илиев очевидно бяха по-добри - пресират съперника и използват всяка възможност за бърза атака.

В 35-ата минута ЦСКА отправи първия си сериозен удар във вратата. Тиаго намери с дълъг пас Али Соу, който се измъкна отляво и шутира незабавно, но Иван Дюлгеров показа блестяща реакция и изби с крак в корнер.

В последните 15 минути на полувремето гостите изравниха играта и задържаха трайно топката, но освен удара на Соу нямаха друга ситуация за гол.

В 61-вата минута варненци материализираха превъзходството си с второ попадение. След фаул и центриране отдясно Ндонгала би с глава, вратаря изби, добавката на Ндонгала се отклони от дясната странична греда, топката се върна към Ради Василев и той отблизо я насочи с левачката в мрежата - 2:0.

Тв повторенията обаче показаха, че преди удара на Ндонгала с глава, той се намира в засада.

В 69-ата минута Дюлгеров изби коварен удар на Евандро.

С уверени и стабилни действия футболистите на Черно море държаха здраво контрола върху играта, а ЦСКА не показа, че има аргументи за почетен гол или сензационен обрат.

В 80-ата минута Васил Панайотов игра с ръка, реферът го изгони с втори жълт картон и "моряците" продължиха с 10 души.

Дори и с човек по-малко обаче Черно море продължи да е по-футболния и по-опасния отбор на терена, а изигралият голям мач Мартин Минчев бе изпратен с бурни овации от публиката при смяната си с Жоржиньо.

Черно море спечели заслужена победа, но остана без Панайотов, Витанов и Димов зца гостуването на Славия във вторник, тъй като тримата ще бъдат наказани заради картони.

Съставите:

Чeрно море: 25. Дюлгеров, 2. Панов, 4. Генев, 70. Димов, 41. Кононго (56 - Енчев), 38. Ндонгала, 71. Панайотов, 16. Витанов (76 - Патрик Андраде), 90. Минчев (87 - Жоржиньо), 21. Илиев, 10. Василев

ЦСКА-София: 30. Черниаскус, 2. Атанасов, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто (80 - Лясков), 8. Джеси (67 - Жоржиньо), 15. Малинов, 16. Бикел, 17. Енрике, 20. Тиаго (56 - Евандро), 22 Соу

Съдия: Стефан Апостолов, асистенти: Мирослав Иванов, Младен Маринов

Червен картон: Панайотов

Жълти картони: Ндонгала, Панайотов, Панов, Генев, Витанов/Пинто, Чорбаджийски, Евандро, Малинов