Огромен скандал! Сабаленка се изгаври с трофея от Australian Open

Кадър Нова ТВ
Световната номер едно Арина Сабаленка претърпя тежко поражение на финала на Australian Open, губейки с 6-3, 2-6, 7-5 от Мадисън Кийс. След мача поведението й предизвика сериозни критики и разрази вълна от недоволство в социалните мрежи, пише talkSPORT, цитирани от Гонг.
Сабаленка се стремеше да спечели трета поредна титла в Мелбърн, след като триумфира през 2023 и 2024 година. Въпреки това, Кийс, която участваше в първия си финал в Големия шлем от 2017 година, осъществи шокираща победа и завоюва първото си голямо отличие.
След края на мача в социалните мрежи беше публикувано видео, което показа Сабаленка, нейния приятел Георгиос Франгулис и фитнес треньора й Джейсън Стейси да се смеят и да правят жестове, които приличаха на подигравка с трофея. Те се преструваха, че уринират върху наградата, която беше поставена на земята.
Много фенове осъдиха постъпката на трофея и я определиха като изключително неуважителна. Реакциите в социалните мрежи не закъсняха: "Това е недопустимо. Дори да се шегуват", написа потребител в X. Друг добави: "Това не е ли неуважително?" Трети коментира: "Какви отвратителни и неуважителни действия. Дължат обяснение и публично извинение за този ужасен жест."
Това поведение породило широки обсъждания за етикета и спортната етика, като на Сабаленка и нейните близки беше отправен сериозен упрек за липсата на уважение към съперничката и трофея.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!