Хлапетата на Черно море паднаха от младоците на Лудогорец! "Моряците" пак завършиха шести и за втора година поред са аут от Европа (Видео)

28.05.2017 / 22:48 4

Хлапетата на Черно море изгубиха от младоците на Лудогорец с 1:3 в мач от XXXV кръг в Първа лига в Каварна. Така "моряците" най-вероятно ще завършат за втори пореден сезон на шесто място, за втора година поред се разминаха с Европа и нямат победа над Лудогорец в елита вече в 13 мача поред.

Освен това подопечните на Гонзо записаха шеста поредна загуба при майсторите и са само на една от изравняване на негативния клубен рекорд по поредни поражения от миналия век. Както е известно, в последната среща "моряците" гостуват на Левски в сряда.

-BANNER_MARK--За варненци започнаха шестима техни юноши - капитанът Георги Илиев, както и по-младите Емил Янчев, Мартин Костадинов, Николай Минков, Мартин Минчев и Валентин Йосков.

В състава на шампионите пък бяха млади играчи от втория им тим. Единствен от основните футболисти титуляр излезе Игор Пластун, който логично бе с капитанската лента.

В 4-ата минута Марек Кузма откри резултата. Словакът се разписа с техничен шут след подаване на Йосков - 1:0.

В 16-ата минута Игор Пластун изравни с глава, след като засече центриране от корнер на Славчо Шоколаров.

В 32-рата минута с глава след вдигане от фаул се разписа и дебютанът на Лудогорец Кристиян Григоров - 1:2. В последните секунди на продължението на първото полувреме младокът Кристиян Димитров-Кико напредна сам и вкара хладнокръвно първия си гол за "орлите" - 1:3. Любопитно е, че роденият през 1993 година играч е юноша на Черно море.

В 58-ата минута на терена се появи седми юноша на "моряците" - Илиан Илиев. Халфът смени голмайстора Кузма.

Четири минути преди края Ондрей Сукуп изчисти топката пред голлинията след удар на резервата Денислав Александров и предотврати четвърто попадение във вратата на "моряците".

Съставът на Черно море: Михайлов, Сукуп, Станчев (ж.к.), Янчев, Костадинов, Георгиев (74 - Пируло), Илиев, Йосков, Минков, Минчев (ж.к.), Кузма (58 - Илиан Илиев).