Варненските съветници одобриха поставянето на асансьор в ДКЦ "Св. Екатерина"

05.08.2022 / 14:59 0

снимка пресцентър на ОбС-Варна

Варненските общински съветници одобриха поставянето на асансьор в ДКЦ "Св. Екатерина" на днешното си заседание на комисията "Собственост и стопанство". 

За целта те одобриха предложение на кмета на община Варна за учредяване право на строеж на пристройка за асансьорна уредба на ДКЦ 5 „Св. Екатерина“ – Варна. С него се дава възмездно безсрочно право на строеж за изграждане на асансьор към основната сграда на лечебното заведение. Необходимите средства за реализацията му са 180 000 лв., които са осигурени като целева субсидия от бюджета на Община Варна за 2022 г.

Комисията одобри и предложение за отдаване под наем в ДКЦ 1 „Св. Климентина“ – Варна в полза на  „Център за социална рехабилитация и интеграция“ на сдружение „Живот без алкохол“ за период от 3 години.  Одобрен бе списък с над 140 общински имота подлежащи на задължително застраховане, както и учредяване право на строеж  на „Електроразпределение север“ АД за изграждане на трафопост  в м. „Боклук тарла“, гр. Варна, съобщиха от пресцентъра на ОбС-Варна.

Решенията ще бъдат окончателно разгледани на предстоящото заседание на Общински съвет-Варна.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама