Черно море тресна Дунав и се бетонира на върха! Отмениха редовен гол на "моряците", но Хасани донесе трите точки с първо попадение в кариерата (Снимки, Видео)

28.07.2017 / 20:05 12

Лидерът Черно море победи Дунав с 1:0 в приятен за окото мач от третия кръг в Първа лига на ”Тича”. Гола за трите точки вкара Илиас Хасани в 65-ата минута, като попадението за 21-годишния алжирски футболист с френски паспорт е първо за него не само в елита, но изобщо в кариерата му.

Така Черно море се бетонира на върха с пълен актив от 9 точки, постигнати след три поредни победи, и без допуснат гол - голова разлика 6:0.

Съставът на „моряците”, които се завърнаха в своя дом след пауза от 14 месеца, бе същия, който разгроми Верея като гост с 4:0 в предния кръг.

Среща №377 в елита пък изигра капитанът на "моряците" Георги Илиев. Той ще влезе в топ 10 на класацията след още 9 мача, тъй като в момента десетото място разделят бившите играчи на Локомотив (Пд) Георги Василев-Гочо и Йордан Тодоров - с по 386. Ако до края на сезона Илиев не изпусне много мачове, той ще попадне и в топ 400. №1 по изиграни срещи е бившият халф на Ботев (Пд) и ЦСКА Марин Бакалов - 454.

Като цяло Черно море надигра съперника си, като в първите 25 минути и през по-голяма част на второто полувреме превъзходството му бе тотално.

Пред погледа на министъра на спорта Красен Кралев домакините започнаха агресивно и награбиха гостите още от съблекалнята.

Във 2-рата минута Огнянов шутира отблизо, но в аут. Пет минути по-късно след корнер Сашо Цветков шутира акробатично с гръб към вратата, но кълбото премина край гредата.

Атаките на варненци продължиха, Мартин Костадинов центрира успоредно на голлинията, но малко не достигна на Чунчуков да засече топката.

В 12-ата минута след пас на Божилов Зехиров напредна отдясно, но вратарят Антонов скъси ъгъла навреме и изби удара с крак в корнер.

В 25-ата минута, противно на логиката, гостите изтърваха 100-процентово положение. След неразчетено излизане на вратаря Емил Михайлов Бранимир Костадинов си пое топката с гърди и излезе сам отляво до ъгъла на малкия пеналт. Нападателят обаче шутира леко от 3 метра и притичалият Мартин Костадинов изчисти кълбото от голлинията.

В 43-тата минута Божилов изведе перфектно от дълбочина на скорост Огнянов зад защитата. Халфът на "моряците" вкара топката в мрежата, но заради маркирана засада голът не бе зачетен. Тв повторенията показаха, че асистентът Мартин Венев е ощетил домакините, тъй като в момента на паса Огнянов е покрит от защитник и попадението е редовно.

В 49-ата минута след показна атака Георги Илиев вдигна на далечната греда, но Чунчуков се размина на сантиметри с топката.

В 64-тата минута натискът на Черно море най-после даде резултат след майсторски гол на Илиас Хасани. Защитникът отне топката от Милчев, нахлу мощно отляво и шутира технично почти от аутлинията. След лек рикошет в крака на Марем топката описа коварна парабола и се заби в мрежата до далечната греда - 1:0.

Малко след това Божилов подаде към Чунчуков, но нападателят отклони леко топката в ръцете на вратаря.

В 75-ата минута Дунав пропусна да изравни. От 6 метра резервата Юлиян Ненов стреля към вратата и улучи дясната странична греда.

В 78-ата минута завърналият се на "Тича" Александър Александров се появи в игра на мястото на Огнянов и записа мач №231 за "моряците".

В 82-рата минута след центриране отляво Будинов надскочи Хасани, но би с глава в аут.

В 86-ата минута след показна атака Черно море изтърва да удвои резултата. Цветков изведе на чиста позиция Чунчуков, който копна топката над вратаря, но тя прехвърли и вратата.

Съставите

Черно море (4-2-1-1-2): 33. Емил Михайлов - 73. Ондрей Сукуп, 23. Илиас Хасани, 6. Александър Цветков, 17. Мартин Костадинов - 66. Орлин Старокин, 22. Мариян Огнянов (78 - 15. Александър Александров) - 21. Георги Илиев (кап, 90+3 - 5. Стефан Станчев) - 14. Георги Божилов - 18. Атанас Зехиров, 9. Цветелин Чунчуков (87 - 9. Марек Кузма)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 13. Иван Коконов, 3. Ертан Томбак, 70. Борислав Балджийски

Дунав: 86. Станислав Антонов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 5. Тейнур Марем, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов (кап), 6. Самир Аясс, 77. Бранимир Костадинов, 7. Бирсент Карагерен (62 - 94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов (52 - 31. Красимир Станоев), 9. Мирослав Будинов

Резерви: 33. Александър Конов, 20. Димитър Георгиев, 8. Андреас Васев, 21. Олексей Ларин, 3. Марио Петков

Съдии: Ангел Ангелов, асистенти: Иво Колев, Мартин Венев, допълнителен съдия 1 – Станислав Тодоров, допълнителен съдия 2 – Петър Костадинов

Жълт картон: Михайлов (89), Зехиров (90+3)/Милчев (44), Карагерен (59)