Путин: Украйна рано или късно ще загуби западните си територии, Москва е единственият гарант за целостта й


27/07/2026, 15:00

Кадър Ютуб 

Руският президент Владимир Путин изрази увереност, че Украйна „рано или късно ще загуби западните си територии“, тъй като Москва е била „единственият гарант за нейната цялост“, като същевременно нарече официалната позиция на Киев по отношение на Русия „глупост“.

„Убеден съм, че рано или късно Украйна ще загуби тези западни територии – тези, които принадлежаха на Полша, Унгария и Румъния. Рано или късно, не утре, а след година, две, десет, петнадесет, всичко ще си дойде на мястото исторически. Имаше само един гарант за териториалната цялост на Украйна: Русия“, заяви той по време на среща с членове на руския флот в Санкт Петербург.

В тази връзка той остро разкритикува решението на украинските власти да обявят Русия за „враг“, което според него е „абсурдно“. Той също така припомни, че „съвременният световен ред е формиран след победата във Втората световна война“, предаде Europa Press.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Засякоха трима шофьори във Варненско с положителни тестове за алкохол и наркотици
Дата: 27/07, 16:37

С 4 фиша за превишена скорост и регистрирани три катастрофи е шофьорът на автобуса, скъсал мантинелата на "Цариградско шосе"
Дата: 27/07, 16:27

Мъж нападна с нож три жени в Париж, две от тях са тежко ранени
Дата: 27/07, 16:16

Пик: Намереният мъртъв Владо Загатото е бил измъчван преди да бъде убит, по-рано е вечерял с известна гимнастичка
Дата: 27/07, 16:121 Коментар

Спипаха шофьор с над 3 промила алкохол при полицейска проверка в Ямбол
Дата: 27/07, 15:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия