Снимка Булфото
Почивните дни ще са слънчеви и горещи. В ранните часове на съботния ден ще има условия за понижена видимост в ниските райони на Източна България. Денят ще е с временни увеличения на облачността над планините на Югозападна България, където ще превали с гръмотевици, пише nova.bg.
В неделя се очаква сходна обстановка – отново с кратки и бързоразвиващи се гръмотевични процеси предимно в планинската част на Югозападна България и с малка вероятност в Североизтока.
Дневните температури през двата дни ще са високи – в събота между 34 и 39 градуса, в неделя - с градус по-ниски, но отново с усещане за тежка жега и задух.
В понеделник и вторник ще е слънчево със следобедни локални летни дъждове с гръмотевици. В средата на периода се очаква по-съществена дестабилизация в атмосферата. Ще се оформят гръмотевични бури с кратки, интензивни дъждове с градушка. В сряда уязвимите райони ще са Северна и Западна България, в четвъртък някои от тези процеси ще се развият и на изток.
Следобедните температурите ще останат високи до сряда – най-често в диапазона 33-38 градуса. Едва към четвъртък-петък с нахлуването на по-студен въздух ще се понижат до стойности в интервала 26-31 градуса.
Почивните дни в самия край на август ще са слънчеви. Ранните прогнози допускат обстановка с летни дъждове в неделя, но не навсякъде, а в отделни точки на страната. Температури в топлите часове ще са между 30 и 35-36 градуса.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ирак иска да удвои добива си до 10 млн. барела дневно
Дата: 22/08, 08:30
Натоварено е движението за леки коли на ГКПП "Калотина" и "Капитан Андреево"
Дата: 22/08, 08:27
Тръмп: Иран не е готов да сключи правилната сделка
Дата: 22/08, 08:23
ДАНС и МВР с нови действия след акцията в "Драгалевци"
Дата: 22/08, 08:14