Булфото
Алпинист е загинал при ремонт на фасадата на сграда, намираща се в близост до бул. „Източен" в Пловдив, потвърдиха от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" - Пловдив. По предварителни данни алпинистът е извършвал трудова дейност по една от сградите в града.
Инцидентът е станал снощи около 19:30 часа на ул. „Славянска". На място са пристигнали два пожарни автомобила и линейка, потвърдиха пред БТА и от пресцентъра на Областната дирекция на МВР-Пловдив.
Загиналият в Пловдив алпинист не е починал след падане от фасадата на сграда в града. Това съобщи Атанас Чернаев, директор на Дирекция „Инспекция по труда" - Пловдив. По негови думи малко след 19:00 часа снощи е получен сигнал, че на човек му е прилошало и виси от осмия етаж на сграда на бул. „Източен" 13, предаде БТА.
Чернаев допълни, че екипи на пожарната са пристигнали на мястото на инцидента и са свалили алпиниста, а около 20:00 часа е установено, че е починал. Подробности за причината за смъртта все още няма, но е започната проверка по случая, допълни директорът на Инспекцията по труда в Пловдив.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Арманд Дуплантис тръгва към върховете на овчарския скок от уред в двора
Дата: 29/04, 17:13
Руски генерал с тежки критики към Путин: Кого точно ще изтощаваме?
Дата: 29/04, 17:04
Референдум в Швейцария срещу бързото увеличаване на неселението: Таван до 10 милиона души
Дата: 29/04, 16:59
Служебният кабинет отпуска 30 милиона евро за горива на НАТО в България
Дата: 29/04, 16:54
Калоян Паргов: Проектът "БСП" свърши своята историческа мисия
Дата: 29/04, 16:49