кадър: Петел
13-годишно момиче е установено да управлява електрическа тротинетка в нарушение на Закона за движението по пътищата. Това съобщиха от полицията в Перник.
Сигналът е подаден от граждани, които забелязали, че детето се движи с електрическа тротинетка по пътното платно в пернишкия квартал „Църква“, като криволичело и създавало предпоставки за пътнотранспортно произшествие. Незабавно към мястото е насочен автопатрул на Второ РУ.
При подаден сигнал за спиране водачката не се подчинила на полицейското разпореждане и продължила движението си по пътя към с. Кралев дол. Малко по-късно е установена в селото, където живее, и е предадена на родителите си, предаде "Дарик".
За случая ще бъдат уведомени отдел „Закрила на детето“ и инспектор „Детска педагогическа стая“ при Второ РУ за предприемане на последващи действия по компетентност. Срещу родителите е образувано административнонаказателно производство за предоставяне на електрическа тротинетка на непълнолетно лице, което няма право да я управлява.
От ОДМВР – Перник напомнят, че съгласно Закона за движението по пътищата лица под 14-годишна възраст нямат право да управляват електрически тротинетки. Родителите следва да не предоставят подобни превозни средства на деца, които не отговарят на законовите изисквания, както и да упражняват постоянен контрол върху тяхното използване. Полицията призовава водачите на електрически тротинетки да спазват правилата за движение, да се движат с повишено внимание и да не създават риск за останалите участници в движението. Спазването на закона и отговорното поведение са основна предпоставка за предотвратяване на пътнотранспортни произшествия и опазване живота и здравето на всички.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голям пожар спря движението на влакове в Петричко
Дата: 08/07, 18:49
България получава седем кораба за борба с мините в Черно море
Дата: 08/07, 18:46
Близка до Вучич сръбска медия: България и Хърватия забиха нож в гърба на Сърбия
Дата: 08/07, 18:381 Коментар
Арестуваха въоръжен крадец в столичен мол
Дата: 08/07, 18:32
Три спешни мисии със „Спартан“ за по-малко от 72 часа: Транспортираха деца за лечение в Германия
Дата: 08/07, 18:27