Снимки: МТСП
Превенцията на противообществените прояви при малолетни и непълнолетни трябва да бъде системна, а не да се предприемат отделни кампанийни мерки. Фокусът трябва да бъде поставен върху повишаването на доверието в институциите и по-добрата координация между органите за закрила на детето. Това заяви министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова в Пловдив, след като провери мерките на местните социални служби спрямо децата, участвали или станали свидетели на убийството на Георги Кузев.
„Към момента фокусът ни е по отношение на превенцията на подобни прояви, като оттук нататък трябва да набележим мерки не кампанийно, а системно“, обясни Ефремова.
„Работим в посока на координация между системите, които имат за цел да защитават децата и цялото общество“, заяви министърът. Ефремова обясни, че вече съществуват механизми за координация не само между полицията и социалните служби, но и между образователната и социалната система.
По отношение на противообществените прояви, извършени от деца, министърът подчерта необходимостта от промени и в законодателството.
„Целият закон трябва да бъде пренаписан. Ние имаме мерки, които не съответстват на съвременните изисквания за работа с деца и родители“, обясни тя.
_%20865x%201600.jpg)
По-рано през деня министър Ефремова проведе среща с представители на организации и институции, работещи в сферата на закрилата на детето, съобщават от пресцентъра на Министерството на труда и социалната политика. Обсъдени бяха предстоящото реформиране на системата, превенцията и необходимостта от по-добра координация и по-голяма ефективност на социалните работници.
В Пловдив тя се срещна и със Съвета на децата, с който обсъди превенцията на рисковото поведение, опасностите в интернет и необходимостта от навременна подкрепа за децата. Младежите подчертаха значението на ранното идентифициране на рисково поведение на техните връстници.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 19 август отбелязваме Световния ден на хуманитарната помощ
Дата: 19/08, 02:00
Млечният път е погълнал по-малка галактика преди около 11,8 милиарда години
Дата: 19/08, 01:30
Фотографите по света имат празник днес
Дата: 19/08, 01:00
Маколи Кълкин може да се завърне в нов епизод на "Сам вкъщи"
Дата: 19/08, 00:30
Как да спестим 20% от седмичния бюджет с пазаруване в Lidl?
Дата: 19/08, 00:30