Самолетът на Germanwings е летял със 700 км/ч на височина от 2000 м, когато се е разбил в склоновете на Френските Алпи, чиито върхове се извисяват на повече от 3000 м, съобщи кореспондент на бТВ, цитиран от "Стандарт".
Идентифицирането на телата на жертвите ще отнеме дни, дори седмици, обясняват медицинските екипи, пристигнали на мястото. Френските диспечери са имали връзка с пилотите на А320 до една минута преди той да започне рязко да губи височина. Това съобщи френският министър на екологията и транспорта Сеголен Роаял пред телевизионния канал iTele.
"В 10.30 ч. (местно време) между диспечерите и пилотите е имало сеанс за връзка. Диспечерът е дал указание да запазят текущата височина от 11 400 м. и получил положителен отговор. В 10.31 ч. машината е започнала да се снижава без разрешение. Диспечерът се опитал да поднови връзката с пилотите, но не получил отговор и самолетът продължил да се снижава. В 10.35 ч. диспечерите подали сигнал за тревога, а в 10.40 ч. самолетът изчезнал от екраните на радарите", заяви Сеголен Роаял, цитиран от ТАСС.
Най-големите отломки от летателния апарат са с размер около метър. Издирвателните операции продължават, но са затруднени заради лошото време. Днес се очаква властите да съобщят загиналите по националност.
ОЧАКВАЙТЕ ВСЯКА МИНУТА ПОДРОБНОСТИ ЗА ТРАГЕДИЯТА В PETEL.BG!
Откриха шофьора, избягал от катастрофата с линейка в центъра на София
Дата: 21/04, 21:19
Стефан Янев: Гласуването е срещу статуквото и поставя тежка задача пред Румен Радев
Дата: 21/04, 21:02
Янкулов: Мисля, че Сарафов си дава сметка пред какви предизвикателства изправя цялата правосъдна система
Дата: 21/04, 20:501 Коментар
Иран все още не е взел решение дали да участва в преговори със САЩ
Дата: 21/04, 20:40
Григор Димитров отсече: Животът не е само тенис, нямам какво да доказвам на никого
Дата: 21/04, 20:27