Пиксабей
Поредица взривове отекнаха в бахрейнската столица Манама, след като властите обявиха въздушна тревога, съобщиха журналисти на Франс прес от мястото на събитието. Освен в Бахрейн по-рано бе обявена тревога и в Катар, а в Кувейт армията съобщи, че отблъсква въздушна атака.
Засега няма данни за жертви и разрушения в трите арабски страни от Залива, пише БТА.
Вчера Иран атакува тези държави в отговор на американски удари.
Кувейтското Министерство на отбраната съобщи, че противовъздушната отбрана на емирството в момента облъсква комбинирана атака с дронове и ракети.
"Генералният щаб на кувейтската армия ви уведомява, че всякакви взривове, които чуете, се дължат на работата на противовъздушната отбрана, която прехваща вражеските атаки", посочиха кувейтските военни в Екс, без да посочат източника на нападението.
Трите арабски монархии от региона на Залива Бахрейн, Катар и Кувейт приемат на своя територия американски военни бази.
Късно снощи иранската медия "Нурнюз" съобщи, като се позова на източник от елитния Корпус на гвардейците на Ислямската република, че всеки момент предстои "масирана" иранска атака срещу военни цели на САЩ в региона заради поредната вълна американски удари по Иран.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Премиерът: Социалните плащания са гарантирани и хората могат да са спокойни, бюджетът е реалистичен и слага край на стъкмистиките на сглобките
Дата: 09/07, 10:24
Турски тираджия мушна в паспорта си 20 евро и извади от дрехите си още толкова, за да подкупи родни полицаи
Дата: 09/07, 10:18
Проф. Кантарджиев: Внимавайте с летните инфекции и храната, ентеровирусите ни повалят за 3 дни
Дата: 09/07, 10:14
Български полицай от Бургас ще пази туристите по улиците на Париж
Дата: 09/07, 10:061 Коментар