Албания и Косово плашат Европейския съюз, че ще се обединят


07/04/2015, 16:31

Албания и Косово ще се обединят по класическия начин, ако ЕС не отвори пътя на евроинтеграцията на Косово.

Това е заявил албанският премиер Еди Рама, предаде сръбското електронно издание "Нови магазин" (Novi magazin), цитирано от "Фокус".

В рамките на телевизионен дебат на телевизия „Клан“ от Косово, в който е участвал и косовският вицепремиер и министър на външните работи Хашим Тачи, Рама е заявил, че обединяването на Косово и Албания има две алтернативи и те зависят от ЕС. 

„Първата алтернатива е обединяване в рамките на ЕС, но ако Съюзът продължава да затваря вратите за интеграция на Косово, тогава двете страни ще бъдат принудени да се обединят на класически начин“, заявил Рама. 

Хашим Тачи от своя страна е заявил, че изявлението на Рама не представлява заплаха за ЕС, а реалност, която може да се реализира в бъдеще в резултат на изолацията на Косово от страна на ЕС, пише "Сега".

Мечтата за обединяване на всички албанци е кошмар за Сърбия, Македония, Черна гора и Гърция, писа вчера сръбски вестник. От началото на годината Косово буквално се обезлюдява, тъй като над 200 000 косовари емигрираха в Западна Европа, търсейки работа. 

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Станимира Петрова се завръща на ринга след майчинството
Дата: 26/08, 21:39

Осакатен Девня падна в Шумен
Дата: 26/08, 21:31

А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 26/08, 21:30

10-годишно момиче получи костюм на Ким Чен Ун, поръчало си Мери Попинз
Дата: 26/08, 21:281 Коментар

След полета до Москва САЩ вдигнаха 5 "самолета за Страшния съд"
Дата: 26/08, 21:261 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия