Вторият пилот на разбилия се в Алпите A320 Андреас Лубиц специално и тайно е сипал в кафето на командира Патрик Зондерхаймер пикочогонно средство, съобщават френски медии, цитирани от RT. Дюселдорфските следователи са установили, че Лубиц е търсил в интернет данни за силнодействащи диуретични препарати, пише списание Echo, цитирано от "Блиц".
Според версията на следствието с тяхна помощ вторият пилот и планирал да принуди капитана да напусне кабината. Новото разкритие потвърждава предишните изводи, базирани на записите от черната кутия, че малко преди да започне снижаването, командирът на А320 е излязъл от кабината и е оставил вътре сам Лубиц.
След това камикадзето нарочно е въвело в автопилота данни за автоматично снижаване на минимална височина и самолетът се е разбил в скалите. Командирът напразно се е опитвал да разбие с брадва блокираната от Лубиц врата.
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Почина актьорът Тим Къри
Дата: 26/08, 20:33
Задържаха мъж, превозвал гилотина в колата си край Капитолия във Вашингтон
Дата: 26/08, 20:271 Коментар
Почина проф. д-р Георги Георгиев
Дата: 26/08, 20:20
Кметът на Русе декларира кредити за над 126 000 лева
Дата: 26/08, 20:09
Трима бивши министри са издигнати за членове на новия ВСС
Дата: 26/08, 20:002 Коментара