38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие


11/05/2026, 08:59

Пиксабей

Общо 38 пожара са потушени през изминалото денонощие, съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ПБЗН). При пожарите няма загинали и пострадали.

По-сериозен е бил пожарът в склад в столицата, който избухна в неделя. Огънят е потушен с пет пожарни автомобила и пет екипа на столичната пожарна. При пристигане е установено, че гори изоставено хале, в което има складирани гуми, пластмасови бутилки и автомобилни части, посочиха от ГДПБЗН.

С преки материални щети са възникнали 13 пожара. Част от тях са били в жилищни сгради и спомагателни постройки, а други - в транспортни средства.

Без нанесени материални щети са възникнали 25 пожара, от които 17 - в отпадъци, три - в сухи треви, горска постеля и храсти, два - в готварски уреди и комини.

Пожарникарите са реагирали на 73 сигнала за произшествия. Извършени са 31 спасителни дейности и помощни операции. Пожарникарите са се отзовали на сигнали за катастрофи, аварии, отводняване, спасяване на животни и др. Те са оказали и техническа помощ,  

Лъжливите повиквания за пожар са четири, предаде БТА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Уроци по история на българския език ще подпомогнат обучението по правопис
Дата: 11/05, 11:26

Приключва първият етап на косене във варненския район "Приморски", вторият започва този месец
Дата: 11/05, 11:15

Икономист: Потиснатите цени се връщат с още по-рязък скок
Дата: 11/05, 11:141 Коментар

Бербатов с отчет за работата си като съветник на служебния премиер
Дата: 11/05, 11:12

Йотова: Веднага трябва да бъдат взети мерки срещу космическите цени на плодове и зеленчуци
Дата: 11/05, 11:052 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия