Снимка: Булфото
Окръжният съд в Бургас ще разгледа утре искането на прокуратурата за налагане на постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 56-годишния шофьор на тежкотоварния камион, причинил тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“ край Карнобат.
Мъжът е привлечен като обвиняем за това, че по непредпазливост е причинил смъртта на 40-годишен мъж и е нанесъл телесни повреди на още двама души.
Катастрофата стана, след като тежкотоварният камион премина през разделителната мантинела, навлезе в насрещното платно и се блъсна в два леки автомобила, припомня БНТ. С постановление на прокуратурата шофьорът е задържан за срок до 72 часа.
Съдът ще реши утре дали да му бъде наложена постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“ до приключване на разследването.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
24 часа: Дъщерята на Орлин Алексиев от ГЕРБ е арестуваната след гонка с полицията
Дата: 12/07, 19:17
Мъж виси на перилата на мост на магистрала "Хемус" между първи и втори тунел до Ботевград
Дата: 12/07, 19:07
Войната по пътищата: Над 200 жертви за седем месеца. Тираджии: Аз съм шофьор на камион. Не съм убиец
Дата: 12/07, 18:59
Кънев: ДСБ иска цялата демократична опозиция да застане зад единна кандидатура за президентските избори
Дата: 12/07, 18:43
Паднало дърво затвори пътя Перник - Владая, пренасочват движението
Дата: 12/07, 18:35