Булфото
"Прогресивна България" ще изпълнява ангажиментите си към българските граждани, спазвайки закона. Това заяви в декларация от парламентарната трибуна Антон Кутев. Той даде да се разбере, че най-голямата формация няма да подкрепи законопроектите, насочени към сваляне на охраната на Бойко Борисов и Делян Пеевски, по начина, по който са предложени.
"Времето, когато конституцията се променяше, за да навреди на определен политик, е безвъзвратно отминал. Ние няма да приемаме закони, за да решаваме частни случаи. В държавата има ред, по който се назначава или сваля охраната на застрашени лица и ние няма да приемаме закони, касаещи един или двама, дори тези двамата доскоро да се мислеха за всесилни и да принуждаваха институциите да изпълняват личните им прищевки. Народното събрание на Република България не сваля охраната на когото и да било. Това ще правят легитимните държавни органи, които са компетентни и упълномощени да взимат тези решения, а ние чрез политическата си воля и мъдрост ще заставим тези органи да работят единствено в интерес на гражданите", коментира Кутев, цитиран от БНР.
Като знак, че ще са различни от предишните управляващи, Кутев декларира, че кабинет 222 А, в който доскоро се помещаваше лидерът на ДПС Делян Пеевски, а в предишния парламент беше превърнат в Музей на сглобката, вече няма да е негов.
НС отхвърли предложенията за създаване на временни анкетни комисии, които да установят фактите и обстоятелствата около несъотвествията в декларираното имуществено състояние на Делян Пеевски, предложена от ДБ, както и за разследване на нерегламентираното влияние на кръга "Капитал" и издателят Иво Прокопиев, внесено от ДПС.
Това стана възможно, тъй като 129 депутати от "Прогресивна България" се въздържаха.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ПП: Радев го няма в парламента, очевидно му е неудобно да участва в свалянето на охраната на Пеевски и Борисов
Дата: 07/05, 11:40
Клисурски: Състоянието на държавния бюджет е адекватно на ситуацията, в резерва има 6,8 млрд. евро
Дата: 07/05, 11:33
Днес гледат мярката за неотклонение на литовката, наръгала четирима във Варна
Дата: 07/05, 11:281 Коментар
Васил Велев за "мизерията в България" към Виктор Николаев: Сигурно не ходиш на ресторанти? Вижте уличните котки - те са дебели
Дата: 07/05, 11:242 Коментара
Случай на хантавирус в Румъния, а през 2023 г. е имало 15
Дата: 07/05, 11:23