Гергана Апостолова взе втората си световна титла на ката на първенството на планетата по карате за жени и международно първенство за деца, юноши, девойки и ветерани, които се провнедоха в Токио.
Това е най-мащабното ежегодно събитие, организирано от Международната Карате Организация Киокушинкайкан (ИКО), известно като International Karate Friendships, в което тази година взеха участие около 1500 състезатели.
Отборът на БКА - ИКО България, воден от световния шампион Шихан Емил Костов, взе участие при жените и в двете дисциплини. Гергана Апостолова се състезава на ката, а Зорница Костова - на кумите.
Състезанието, което продължи два дни, започна 1-вия ден с дисциплина ката, където Гергана Апостолова триумфира сред представителките на Канада, Полша, Русия и най-вече Япония. Така Гергана спечели титлата за втори път. Първия беше през 2010 година.
Вторият ден Зорница Костова се съревновава на кумите при жените в категория до 65 кг, където отпадна на квалификациите от класиралата се на четвърто място в нейната категория представителка на домакините. Това бе голям опит за Зорница, която дебютира при жените и бе най-младата състезателка сред тях.
Шихан Костов от своя страна бе сред главните рефери на първенството.
Отборът на БКА - ИКО България продължава подготовката на своите състезатели за следващото предизвикателство - Европейското Първенство на категории за мъже, жени, юноши, девойки и ветерани, което ще се състои на 9-ти май 2015г. в Берлин, Германия.
Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40
Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36
Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29
Премиерът назначи 18 заместник-министри
Дата: 08/05, 21:14
Ясни са победителите в турнир по пожароприложен спорт във Варна
Дата: 08/05, 21:01